Velký požár zdevastoval uprchlický tábor u Dunkerku. Předcházely mu šarvátky mezi migranty

Po Calais byl zničen také uprchlický tábor v severofrancouzském Dunkerku. Tuto likvidaci tentokrát nemají na svědomí francouzské úřady, ale oheň. Požár srovnal místo, kde žila více než tisícovka běženců, doslova se zemí.

Diskuse: 1

Oheň, ilustrační fotografie
reklama

Velký požár zdevastoval uprchlický tábor Grande-Synthe nedaleko města Dunkerk a změnil ho v „hromadu popela“, cituje deník The Guardan prefekta tamního regionu.

Při požáru, který vypukl v pondělí večer, bylo zraněno 10 lidí, dodali hasiči. Podle humanitárních skupin žilo v dřevěných chatkách v táboře 1000 až 1500 lidí.

„Nezbylo nic jiného než hromada popela,“ řekl Michel Lalande, prefekt francouzském regionu Nord. „Bude nemožné dát boudy zpátky tam, kde byly předtím.“

Požár vypukl poté, co bylo nejméně šest migrantů zraněno při šarvátkách a potyčkách s noži, do kterých se zapojili afghánští a kurdští migranti. Pořádková policie zasáhla, což vedlo k dalším střetům mezi bezpečnostními silami a skupinou asi 100 až 150 migrantů.

Jeden ze zraněných migrantů se na dálnici mimo tábor střetl s autem a je v kritickém stavu, oznámila policie. Tři další migranti měli bodné rány. V noci stoupal z tábora masivní sloup dýmu, který byl podle The Guardian vidět z dálky několika kilometrů.

„Mnohé z těchto chatek byly spáleny nebo jsou stále v plamenech, více než polovina tábora byla zničena,“ popisoval zkázu tábora mluvčí krajského prefekta a dodal, že 165 lidí již bylo ubytováno v provizorních přístřešcích v časných ranních hodinách v úterý.

I kdyby tábor popelem nelehl, dlouho by již zřejmě nestál. Úřady plánovaly jeho zrušení, minulý měsíc oznámily, že tábor bude rozebrán kvůli nepokojům, které v něm panují.

Loading...

Diskuze: Velký požár zdevastoval uprchlický tábor u Dunkerku. Předcházely mu šarvátky mezi migranty

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 11.04.2017 17:34 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky