VIDEO: Migrant se pokusil zapálit ubytovnu. Poté napadl tři policistky

Žadatel o azyl ve Švédsku napadl tři policistky, kteří se jej pokoušely odvézt z azylového domu do vazby. Video, které celý incident zachycuje, se objevilo na sociálních sítích.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama

Podle zpráv švédských médií přijely policistky zatknout muže poté, co se pokoušel podpálit ubytovnu, ve které žil. K incidentu došlo ve městě Fagersjö jižně od Stockholmu. Muž strážkyně zákona napadl a házel po nich kameny. Jedním z nich rozbil sklo jejich auta.

Poté ženy napadl velkým kusem kovu. Policistkám na pomoc přiběhl další žadatel o azyl, který útočníka zpacifikoval a srazil jej na zem. Policistky se mu pokoušely nasadit pouta, ale neuspěly. Migrant se po chvíli vysvobodil a nezkrotil ho ani slzný plyn, které proti němu jedna ze zasahujících policistek použila.

Po šarvátce pak žadatel o azyl volně odešel, jako by se policii vysmíval. Podle švédského portálu Friatider byl  zadržen až po skončení videa, předtím ale podpálil oblečení a stohy papíru. Kromě žhářství je teď také obviněn z napadení policistek, násilí proti úřední osobě a obtěžování. Policistky a člen ochranky mají drobná zranění.

Video bylo podle serveru pořízeno před dvěma týdny - 20. března. Na veřejnost se ale dostalo až v neděli. Od té doby koluje na sociálních sítích, kde ho už ho vidělo více než 4,7 milionu lidí.

Od roku 1990 švédská policie prosazuje politiku rovnosti mužů a žen a investuje čas a peníze do náboru většího počtu žen.

Diskuze: VIDEO: Migrant se pokusil zapálit ubytovnu. Poté napadl tři policistky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 05.04.2017 16:44 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky