VIDEO: Migrant se pokusil zapálit ubytovnu. Poté napadl tři policistky

Žadatel o azyl ve Švédsku napadl tři policistky, kteří se jej pokoušely odvézt z azylového domu do vazby. Video, které celý incident zachycuje, se objevilo na sociálních sítích.

Ilustrační fotografie
reklama

Podle zpráv švédských médií přijely policistky zatknout muže poté, co se pokoušel podpálit ubytovnu, ve které žil. K incidentu došlo ve městě Fagersjö jižně od Stockholmu. Muž strážkyně zákona napadl a házel po nich kameny. Jedním z nich rozbil sklo jejich auta.

Poté ženy napadl velkým kusem kovu. Policistkám na pomoc přiběhl další žadatel o azyl, který útočníka zpacifikoval a srazil jej na zem. Policistky se mu pokoušely nasadit pouta, ale neuspěly. Migrant se po chvíli vysvobodil a nezkrotil ho ani slzný plyn, které proti němu jedna ze zasahujících policistek použila.

Po šarvátce pak žadatel o azyl volně odešel, jako by se policii vysmíval. Podle švédského portálu Friatider byl  zadržen až po skončení videa, předtím ale podpálil oblečení a stohy papíru. Kromě žhářství je teď také obviněn z napadení policistek, násilí proti úřední osobě a obtěžování. Policistky a člen ochranky mají drobná zranění.

Video bylo podle serveru pořízeno před dvěma týdny - 20. března. Na veřejnost se ale dostalo až v neděli. Od té doby koluje na sociálních sítích, kde ho už ho vidělo více než 4,7 milionu lidí.

Od roku 1990 švédská policie prosazuje politiku rovnosti mužů a žen a investuje čas a peníze do náboru většího počtu žen.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky