HIV pozitivní etiopský migrant znásilnil nezletilé dívky

Etiopský migrant, který je HIV pozitivní, byl obviněn ze znásilnění dvou nezletilých dívek ve městě Östergötland. Podle obžaloby je muž úmyslně vystavil možné nákaze. Informují o tom švédská média.

Ilustrační fotografie
reklama

Nahom Mengistu Yitayu, který říká, že je mu 16 let, je stíhán kvůli dvěma znásilněním dětí a dvěma pokusům o přitěžující útok poté, co měl na jaře loňského roku sex s dívkami ve věku 13 a 14 let, informuje deník Norrköpings Tidningar .

Ačkoli si byl plně vědom, že má HIV, v období, během něhož měl s dívkami styk, nebral antiretrovirální léky, které měl předepsané. Výsledkem je, že měl v té době podle lékařských záznamů velmi zvýšené množství viru v krvi, což významně zvyšuje riziko nakažení jeho obětí.


Afričan údajně znal důsledky i to, že mu není dovoleno mít nechráněný pohlavní styk, uvádí oficiální dokumentů. Yitayu si byl také vědom toho, že zákon vyžaduje, aby lidé, kteří jsou HIV pozitivní, informovali své partnery, což se ale nestalo.

Třetí oběť Etiopana řekla policii, že je „lhostejný ohledně jeho sexuálních partnerů a že ho nezajímalo, že byly nezletilé a nutil je k nechráněnému sexuálnímu aktu i proti jejich vůli“. Mladý muž, který tvrdí, že se narodil na Silvestra v roce 2000, v případě této třetí dívky nebude obviněn ze znásilnění.

„Stalo se to dříve, než mu bylo 15 let, a proto nebyl trestně odpovědný,“ uvedl prokurátorka Britt-Louise Viklund. „Ale myslím, že jeho chování k dívce prokáže, že byl připraven ignorovat její věk a že jí ani neměl v plánu říci, že je HIV pozitivní.“

„Nikdo nebyl infikován, naštěstí,“ dodala prokurátorka.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky