Statistiky z Rakouska mluví jasně: Migranti jsou nezaměstnatelní, dramaticky vzrostl počet trestných činů

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka představil nová čísla, která se týkají počtu migrantů podezřelých z trestných činů. Jak ze statistiky vyplývá, jejich počet za poslední dva roky dramaticky vzrostl.

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

Sobotka uvedl, že v roce bylo podáno celkem 22.000 trestných stížností proti žadatelům o azyl. Ministr vysvětluje, že kriminální statistiky týkající se migrantů od roku 2014 prudce narostly. „V roce 2014 jsme měli 10.400 žadatelů o azyl, kteří byli podezřelí z trestných činů, v roce 2015 to bylo 14.000, a v roce 2016 dokonce 22.000," řekl v průběhu v rozhovoru pro rakouskou televizní stanici Zib 2.

Jak připomíná list Kronen Zeitung, Sobotka prosazuje pokračování limitu na žádosti o azyl za rok. Už v prosinci Sobotka oznámil, že se počet sexuálních útoků spáchaných migranty v roce 2016 zvedl o 133 procent.

Sobotka také hovořil na téma zaměstnání žadatelů o azyl a tvrdil, že až 90 procent z nich nemá v současné době žádné vyhlídky na získání práce v Rakousku, proto končí na dávkách vyplácených státem. Práce je důležitou součástí integračního procesu, argumentoval Sobotka s tím, že skutečná integrace může fungovat pouze tehdy, „pokud jsme schopni nabídnout práci lidem".

Rakouská lidová strana (ÖVP), jejíž je Sobotka členem, navrhla, aby byl současný limit na počet migrantů do budoucna snížen z 37.500 na 17.000. Na otázku, co by vláda dělala se všemi žadateli o azyl, kteří by přišli po naplnění limitu, Sobotka uvedl, že by mohli být umístěni v přijímacích střediscích v blízkosti hranic nebo v blízkosti letišť.

Poukázal také na to, že Rakousko je úspěšnější při provádění deportací než většina ostatních zemích Evropské unie (EU), což ze země dělá „evropského repatriačního mistra". Řekl, že Rakousko také poskytlo nejvíce pomoci migrantům, kteří byli posláni zpět do svých domovských zemí.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky