V Německu jsou statisíce migrantů. Kolik z nich opravdu pracuje?

Pouze malý počet žadatelů o azyl žijících v Německu našel v uplynulých dvanácti měsících práci - a to navzdory vládním programům, které jim pomohou získat zaměstnání. V pondělím vydání to uvedl německý list Die Zeit.

Diskuse: 1

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

V období od prosince 2015 do listopadu letošního roku, bylo v evidenci pracovních agentur zapsáno asi 400.000 migrantů, pouze 34.000 z nich však skutečně dostalo práci. Vyplývá to ze statistik Institutu trhu práce a výzkumu v oblasti zaměstnání (IAB).

Téměř čtvrtina (22 procent) z těch, kteří našli práci, jsou zaměstnáni na dobu určitou.

Ministryně pro zaměstnanost Andrea Nahlesová představila program, který funguje od srpna a prostřednictvím kterého mělo dojít určena k vytvoření 100.000 pracovních míst financovaných z veřejných prostředků pro uprchlíky. Dosud však vzniklo pouze 5000 pracovních míst, informoval IAB šéf Joachim Möller.

Necelých 60 procent těch, kteří si našli práci, působí v pohostinství, 20 procent pak pracuje v ekonomických službách, píše server Politico.

„Pokud se nám podaří za pět let dostat 50 procent z nich do práce, která jim bude stačit na to, aby dokázali zaplatit své výdaje, jistě to bude úspěch," cituje Möllera server The Local. Zároveň varoval, že „by bylo iluzí věřit, že se podaří najít práci pro velký počet uprchlíků na dobře placených pracovních pozicích, jako je automobilový průmysl."

Möller dodal, že dočasná práce je důležitá pro pomoc uprchlíkům. „Mnoho firem je skeptických, takže dočasné pracovní pozice jim mohou pomoci získat představu," vysvětluje.

Příliv uprchlíků zároveň vytvořil asi 50.000 až 60.000 pracovních míst pro Němce v profesích, jako jsou učitelé a sociální pracovníci, které by mohly být potřebné pro nadcházející roky, dodal Möller.

V roce 2015 a v prvních jedenácti měsících roku 2016 požádalo o azyl v Německu téměř 1,2 milionu lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva vnitra. Většina přistěhovalců pochází z Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Nigérie, a Eritreje.

Diskuze: V Německu jsou statisíce migrantů. Kolik z nich opravdu pracuje?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky