Britská města se kvůli neomezené migraci změnila k nepoznání

Bílí Britové musí převzít zodpovědnost za integraci muslimů a přistěhovalců do komunit, naznačil vedoucí představitel Muslimské rady Velké Británie Miqdaad Versi. Reagoval tak na zprávu, že se řada britských měst a obcí kvůli neomezené migraci „změnila k nepoznání".

Diskuse: 2

Velká Británie
reklama

Studie o integraci vypracovaná Luisou Caseyovou, kterou nechal vypracovat někdejší premiér David Cameron, varuje, že v posledních letech dochází k větší segregaci některých komunit ve Velké Británii. Zpráva říká, že nemluvení o tomto tématu „pouze nechá hřiště otevřené pro krajní pravici na jedné straně, a islámský extremismus na straně druhé." Podle studie, "příliš málo vůdců ve veřejné funkci se zabývá touto klíčovou otázku, snad protože doufají, že se to může změnit nebo z obav, aby nebyli označeni jako rasisté."

Versi, asistent generálního tajemníka Muslimské rady Británie, napadl zprávu kvůli tomu, že se zaměřuje „především" na muslimy, a nehledí tolik na jiná etnika a náboženství v dnešní Británii. Ve svém textu pro list The Guardian s názvem „Bílí lidé musí také hrát roli při integraci" napsal: „Neposkytuje například žádné řešení pro Afričany, lidi z Karibiku, Romy nebo kočovníky."
 
„Je znepokojující, že Caseyová často směšuje muslimy s asijskou komunitou, vyvolává falešný dojem, že všechny regresivní kulturní zvyklosti jsou založeny na islámské víře - navzdory jasným důkazům o opaku," varuje zástupce britských muslimů.

„Zatímco zpráva hovoří o obrovské úrovni sociálně-ekonomické deprivace, nízkém vzdělání a diskriminaci, které musí někteří muslimové čelit, nedává žádná doporučení, jak tyto strukturální nerovnosti řešit," zlobí se muslim.

Poukazuje také na to, že autorka zprávy jen málo mluví o komunitách Britů a Irů. Poukazuje, že ve městech často existuje také „bílý boj" mezi těmito skupinami.

Versi označuje zprávu Caseyové za „senzacechtivou". Některé závěry, které uvádí, jsou podle něj zastaralé a spíše jen podporují „pravicové stereotypy o regresivní muslimské kultuře". Kritizuje také například tvrzení, že muslimové mají problém s Vánocemi, mnoho kampaní z poslední doby podle něj dokazuje pravý opak.

Diskuze: Britská města se kvůli neomezené migraci změnila k nepoznání

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky