K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Proč německá média zatajují zprávy o zločinech migrantů?

Ani po zadržení mladého migranta z Afghánistánu podezřelého ze znásilnění a vraždy mladé německé studentky, v Německu neutichá bouřlivá diskuse. Kritika se snáší nejen na kancléřku Angelu Merkelovou za její migrační politiku, která podle mnohých spoluzavinila tuto tragédii, ale i na veřejnoprávní média, která zpočátku o případu neinformovala.

Diskuse: 3

Ilustrační fotografie
reklama
Poznáváte tuto malou cácorku? Vyrostla z ní úspěšná zpěvačka a herečka! - anotační obrázek
Poznáváte tuto malou cácorku? Vyrostla z ní úspěšná…

Zpráva o vraždě mladé studentky-dcery jednoho z předních právníků Evropské unie, ke které došlo v srpnu, a o současném zadržení sedmnáctiletého afghánského migranta, informovala média po celé Evropě. Paradoxní tak je, že informaci původně vůbec nepřinesla sdružená společnost německých regionálních veřejnoprávních vysílatelů ARD, respektive její nejsedovanější zpravodajský pořad Tagesschau.

Šéfredaktor ARD Kai Gniffke bagatelizoval rozhodnutí informaci neodvysílat, argumentovat tím, že pořad jen „velmi zřídka vydává zprávy o jednotlivých trestních věcech". Téma navíc bylo „příliš regionální". Kritické hlasy však tvrdí, že na vině je snaha o politickou korektnost a touha establishmentu umlčet kritiku na téma masové migrace.
 
„Přesto, že má rozpočet ve výši 6,5 miliard eur a 20,617 zaměstnanců, veřejnoprávní vysílatel se rozhodl, že tento příběh není hoden národní pozornosti," varuje server Breitbart.

Nicméně Ansgar Heveling, člen Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angely Merkelové a předseda výboru vnitra v Bundestagu tvrdí, že je toto rozhodnutí podezřelé. „Myslím, že rozhodnutí Tagesschau je špatně, protože to přirozeně vyvolává dojem, že to nechce hlásit, protože je podezřelý nezletilá osoba žádající o azyl. Takový dojem je fatální," řekl pro list Frankfurter Allgemeine.

Už od vypuknutí migrační krize jsou německá média kritizována, že zatajují příběhy, které zobrazují uprchlíky v negativním světle. Například o sexuálních útocích z Kolína nad Rýnem, kdy bylo napadeno až 1000 žen, informovala tamní média až s týdenním zpožděním – tedy dlouho poté, co o případu psaly některé jiné neněmecké zdroje. Místní média se později se omluvila, že zprávy o útocích nezveřejnila. Uniklé dokumenty a e-maily ukázaly, že i německá polciie byla pod tlakem, aby mlčela o útocích migrantů.

I teď se ARD pokouší věc napravit, zprávu o vraždě dívky nakonec odvysílala, dokonce k tématu pořídila rozhovor s Angelou Merkelovou. Ta trvá na tom, že útok musí být žádně vyšetřen. „Pokud se ukáže, že vrah byl afghánský uprchlík, pak je třeba jej odsoudit, stejně jako jakéhokoliv jiného vraha," řekla. Zároveň ale varovala, že kvůli tomuto případu není možné odsoudit migranty jako celek.

Diskuze: Proč německá média zatajují zprávy o zločinech migrantů?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky