V Itálii se vzbouřili migranti: Výbuchy, křik, kamení. Odplata za nedůstojný život

Italové žijící v Turíne jsou vystrašeni tím, to se v jejich městě v posledních dnech děje. Ve středu a čtvrtek se tu vzbouřili především afričtí migranti, kteří házeli předměty a slově útočili na kolemjdoucí. Podle serveru Breitbart, který se odvolává na italská média, jeden ze stovek migrantů při nepokojích varoval, že „Bataclan byl pomstou za vyloučení“. Běženci, z nichž většina se do země dostala nelegálně, se vydali do ulic, aby protestovali proti tomu, že od italských daňových poplatníků nedostali „důstojný život“.

Itálie, ilustrační fotografie
reklama

„V tomto městě nemáme nic," cituje server Breitbart muže z Kamerunu, který se zlobí, že „lidé v Itálii nechápou, že i oni jsou chlapci, kteří chtějí slušný život".

Vzbouřenci patří mezi 1500 Afričanů, kteří momentálně žijí v opuštěné olympijské vesnici, která byla vybudována pro zimní hry v Turíně. Většině z nich je podle serveru kolem dvaceti let, a zatímco někteří z nich pracují na černém trhu, mnozí si stěžují, že nemají nic na práci.

„Vy Italové - řekněte svým dětem, že nejsme psi. Udržujte je v klidu, protože naše trpělivost dříve nebo později skončí," varoval jeden z Afričanů. Další oslavoval masakr v pařížském Bataclanu, při kterém bylo zavražděno 89 lidí. Podle migranta šlo o „pomstu za vyloučení". „Za smrt jednoho z našich [Afričanů], smrt jednoho z vašich," křičel. Další tvrdil, že „Alláh je povede k pomstě".
 
Problémy vznikly ve středu večer, kdy asi 300 obyvatel azylového centra vyšlo do ulic. Zablokovali provoz, zničili značky, převrátili popelnice a házeli kameny a lahve, zatímco další běženci na kolemjdoucí křičeli slova jako „rasisté" a „bastardi". „Italové jsou rasisté a policie nás neustále hlídá," zlobili se přistěhovalci. Vzpoura se uklidnila až po půlnoci, když přijela policie. Obchody byly ale další den nuceny zavřít, protože násilí vypuklo znovu.

Jeden svědek řekl listu La Stampa: „Byli jsme už v posteli, když došlo k výbuchu. Otřásl okenicemi a okny. Potom s křikem vyběhla skupina lidí. Báli jsme se, ne o nás dospělé, ale o naše děti." "

Místní, který se představil jako Umberto, řekl, že zvažuje, že se z této oblasti po těchto událostech odstěhuje. „Až do včerejška jsme byli jen otrávení s touto situací a bezpráví, které v této oblasti panuje. Teď máme opravdu strach," řekl La Stampa.

Europoslanec Ligy Severu Mario Borghezio řekl, že jeho protiimigrační strana je kvůli situaci v Turíně znepokojena. „Je zřejmé, že dosud přijatá opatření byla nedostatečná, aby se zabránilo pokračujícím násilnostem, které budí v občanech velký strach a obavy," řekl.

Vláda podle něj musí nyní vykořenit bující kriminalitu tím, že přemístí migranty a vyžene všechny zločince. Politik také vyzval k nulové toleranci migrantů, kteří žijí v bývalé olympijské vesnici, Minulý rok například vyšlo najevo, že tři afričtí muži unesli a po dobu 30 hodin a opakovaně znásilňovali dívku s mentálním postižením.

Témata: migranti | Itálie

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky