Migranti zapálili halu, případ skončil před soudem. Neměli jsme dost Nutelly a medvídků

Už v červnu jsme vás informovali o obřím požáru v areálu výstaviště v západoněmeckém Düsseldorfu, kde byli ubytováni uprchlíci. Asi dvacítka migrantů a jeden hasič se přiotrávilo kouřem. Hlavní vyšetřovací verzí bylo, že místo zapálili nespokojení migranti. Případ skončil až před soudem, kde teď zazněly překvapivé informace.

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Podle serveru Breitbart byli v souvislosti s incidentem obviněni dva muži, kteří měli zapálit halu, která sloužila jako azylové středisko. Kouř ze zapáleného objektu údajně stoupal až do výšky až 100 metrů a byl vidět z celého města.

„Vše bylo vyvoláno kvůli sporu o jídlo během ramadánu," uvedl mluvčí Státního soudu, podle kterého bylo v důsledku požáru zraněno 26 lidí. Sál výstaviště, který byl dříve používán pro konference a výstavy, byl kompletně vypálen, škody byly vyčísleny na 10 milionů eur.

Němečtí pracovníci Červeného kříže uvedli, že ke žhářskému útoku ze dne 7. června došlo v důsledku zvýšeného napětí během islámského postního měsíce ramadánu, při kterém muslimové za denního světla nejedí. 

Běžné obědy proto v tu dobu byly v azylovém středisku zrušeny - ke zděšení nemuslimů - a teplé jídlo se podávalo pouze brzy ráno a pozdě večer. Migranti, kteří se nepostili, dostávali přes den jen studená jídla, jako pomazánky či jiné potraviny. A to vyvolalo velkou nespokojenost.

Olaf Lehne, vedoucí německého Červeného kříže v daném regionu, před soudem uvedl, že migranti zapálili halu v hněvu, že v denních hodinách nebyl dostatek čokoládové pomazánky a cukrovinek. „Není tu dostatek Nutelly, gumových medvídků a čokolády," křičeli migranti podle Lehneho.

Terčem útoků v podobě plivanců či hozených bot byli také pracovníci Červeného kříže, policisté a další personál. Šéf kuchyně Červeného kříže Stefan Gross řekl: „Většina migrantů byla spokojena. Objeví se ale vždy pár těch, kteří si stěžují."

Dva muži, kteří byli státním zástupcem obviněni, byli identifikováni jako Alžířan Adel D. a Maročan Mohammed B. První jmenovaný čelí obvinění ze žhářství s přitěžujícími okolnostmi a nebezpečného ublížení na zdraví, Maročan, který měl přivolat ostatní migranty, aby pomohli s rozpoutáním požáru, byl obviněn jako komplic při obou trestných činech.

Pravidelný průzkum veřejných postojů v klíčových otázkách minulý týden ukázal, že Německo již předstihlo Spojené království na postu nejvíce znepokojeného národa v Evropě v otázce imigrace. To představuje zásadní změnu pro národ, který se dlouhodobě chlubil svou otevřeností vůči migrantům.

Témata: migranti | uprchlíci

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky