Německo se pokouší zbavit migrantů. Už má plán

Německo se všemi silami pokouší zbavit těch migrantů, kteří nemají nárok na azyl. Spolustraník kancléřky Angely Merkelové navrhuje odříznout od feredálních prostředků ty regiony, které odmítnou deportovat přistěhovalce. Uvádí to server Breitbart s odvoláním na německý list Die Welt.

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

Kai Wegner, generální tajemník Křesťansko-demokratické unie (CDU), chce odstavit od federálních fondů ty regiony, které nepokračují s deportacemi, uvádí die Welt.

Nově navrhovaná taktika přichází po několika zprávách, které se týkaly obtíží německé federální vlády, která se snaží deportovat neúspěšné žadatele o azyl a migranty, kteří spáchali zločiny, zpět do jejich zemí původu. Z jedné zprávy vydáné v srpnu vyplynulo, že v první polovině letošního roku bylo vráceno pouze 166 neúspěšných žadatelů o azyl ze severní Afriky.

V rámci nového plánu Wegner mluví o tom, že by regiony, které realizují většinu deportacím měly získat více federálních prostředků, a naopak ty, které deportují jen málo nebo vůbec, by byly ze systému úplně odstraněny. „Podpora spolkové vlády směrem k regionům musí být navržena takovým způsobem, aby byly podporovány deportace a prosazování právního státu," cituje jej německý tisk.

„Země s vyššími počty deportací by měly rovněž získat úměrně více z federálních fondů," řekl a dodal, že by bylo jen spravedlivé, aby ti, kteří „neplní svou povinnost vyhostit odmítnuté žadatele o azyl" nebyli odměněni.

Ušetřené peníze by pak podle Wegnera mohly být rozděleny úspěšným žadatelům o azyl a využity na integrační programy. „Prostředky musí být vynaloženy ve prospěch těch, kteří jsou skutečně ohroženi a na cílenou podporu jejich integrace," dodal.

Tlak se vypořádat se s neúspěšnými žadately o azyl a vzestup antiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) vedl kancléřku Merkelovou k přiznání, že její migrační politika byla v některých ohledech špatná, a že je třeba, aby byl zvýšen tlak na deportace.

Průměrné náklady na „násilnou" deportaci migrantů z Německa se podle serveru Breitbart mohou vyšplhat až k částce 50,000 eur (1,35 milionu korun) na migranta. Federální vláda se stále jedná se zeměmi severní Afriky, které odmítají přijmout mnoho z jejich příslušníků zpět do země. Mnohé státy, jako je Egypt, jednají s Evropskou unií o podobné dohodě o migrantech, jako je za mezi EU a Tureckem, kdy blok zaplatí peníze zemi, aby přijala přistěhovalce zpátky a aby zároveň zastavila tok nových migrantů, připomíná server.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky