Němci houfně opouští Německo. Už mají dost migrantů a islámu

Za loňský rok do Německa dorazil více než milion migrantů, další přišli letos. Najdou se ale i tací, kteří ze země raději odchází. Podle listu Die Welt zemi v posledních deseti letech opustilo asi 1,5 milionu převáženě vysoce vzdělaných Němců. Podle analýzy think-tanku Gatestone institute Německo čelí nárůstu trestné činnosti migrantů, včetně celé řady znásilnění a sexuálních útoků. Masová migrace také prý zrychluje islamizaci Německa. Mnoho Němců, zdá se, ztratilo naději týkající se budoucího směřování své země, analytik skupiny Soeren Kern.

Diskuse: 2

Ilustrační fotografie
reklama

„Stále více Němců opouští čtvrtě, v nichž žili celý život, a odcházejí z Německa, protože masová imigrace transformuje části země k nepoznání. Údaje z německé statistiky agentury Destatis ukazují, že v roce 2015 opustilo Německo 138,000 Němců. Očekává se, že ještě více jich emigruje v roce 2016. V příběhu o odlivu mozků s názvem 'Německé talenty opouští zemi v celých houfech', Die Welt uvedl, že během uplynulého desetiletí Německo opustilo více než 1,5 miliónu Němců, mnoho z nich vysoce vzdělaných," píše se v analýze.

Statistiky sice neuvádí důvod, proč Němci odcházejí, ale podle autora textu neoficiální důkazy naznačují, že mnoho z nich reaguje na nálady v zemi a na finanční, sociální a kulturní důsledky rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové pustit do země více než jeden milion převážně muslimských migrantů. Dokládá to texty a zprávami, které se v posledních dnech a týdnech objevily v německých médiích nebo na internetu.

Ve svém textu Kern cituje mladého syrského migranta, který poslal vzkaz Němcům, kterým se nelíbilo, že do jejich země v rámci migrační krize přichází uprchlíci. „Jsme uprchlíci... Nechceme žít ve stejné zemi jako vy. Můžete, a myslím, že byste měli, opustit Německo. A vezměte si s sebou i Sasko a Alternativu pro Německo (AfD)... Proč nemůžete jít do jiné země? Je nám z vás zle!" citoval osmnáctiletého syrského uprchlíka Arasa Bacha v říjnu 2016 list Der Freitag.

A Němci, jak ukazují čísla, ho skutečně vyslechli. „V květnu 2016 magazín Focus napsal, že Němci se stěhují do Maďarska. Realitní agent působící ve městě v blízkosti jezera Balaton v západním Maďarsku řekl, že 80% jeho německých klientů uvedlo jako důvod pro opuštění rodné země problémy spojené s migrační krizí," uvádí analytik.

Jeho slova potvrzuje i anonymní německý občan, který nedávno emigroval z Německa a který napsal „otevřený dopis německé vládě." V dokumentu, který byl zveřejněn na internetu například píše: „Před několika měsíci jsem emigroval z Německa. Mé rozhodnutí nebylo motivováno ekonomickým ziskem, ale především mou nespokojeností se současnými politickými a sociálními podmínkami v mé vlasti. Jinými slovy, myslím, že já a hlavně mí potomci můžeme vést lepší život někde jinde. Lepší pro mě v této souvislosti znamená především život plný svobody, sebeurčení a důstojných mezd s ohledem na zdanění."

V textu se také píše, že se nejmenovaný Němec domnívá, že islám do Německa nepatří a že jde o „cizí entitu". „Podle mého názoru jsou mnozí stoupenci tohoto náboženství hrubí, nároční a pohrdají Německem. Místo zastavení islamizace Německa (a následného zániku naší kultury a svobody), se zdá, že většina politiků je více znepokojena obavou o znovu zvoleni, a proto dává přednost ignorování nebo bagatelizování problému islámu," píše. Ulice jsou podle něj méně bezpečné. Také si stěžuje na Evropskou unii, která podle něj omezuje demokracii. A svoboda projevu podle něj funguje jen v omezené formě.

Velmi podobný text, tentokrát však od „Anny", matky dvou dětí, zveřejnil mnichovský list Tageszeitung. Žena „dopis na rozloučenou" adresovala starostovi Mnichova Dieteru Reiterovi. I ona si stěžuje na chováni migrantů i na to, že se prostě nedokáží integrovat do společnosti. „Můj manžel někdy říká, že má pocit, že jsme nyní největší menšina bez lobby. Pro každou skupinu existuje instituce, lokalita, veřejný zájem, ale o nás, heterosexuální manželský pár se dvěma dětmi, který není nezaměstnaný, ani postižený, ani islámský - o lidi, jako jsme my, zde již není zájem," píše údajná Anna.

Loading...

Diskuze: Němci houfně opouští Německo. Už mají dost migrantů a islámu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky