Němci houfně opouští Německo. Už mají dost migrantů a islámu

Za loňský rok do Německa dorazil více než milion migrantů, další přišli letos. Najdou se ale i tací, kteří ze země raději odchází. Podle listu Die Welt zemi v posledních deseti letech opustilo asi 1,5 milionu převáženě vysoce vzdělaných Němců. Podle analýzy think-tanku Gatestone institute Německo čelí nárůstu trestné činnosti migrantů, včetně celé řady znásilnění a sexuálních útoků. Masová migrace také prý zrychluje islamizaci Německa. Mnoho Němců, zdá se, ztratilo naději týkající se budoucího směřování své země, analytik skupiny Soeren Kern.

Ilustrační fotografie
reklama

„Stále více Němců opouští čtvrtě, v nichž žili celý život, a odcházejí z Německa, protože masová imigrace transformuje části země k nepoznání. Údaje z německé statistiky agentury Destatis ukazují, že v roce 2015 opustilo Německo 138,000 Němců. Očekává se, že ještě více jich emigruje v roce 2016. V příběhu o odlivu mozků s názvem 'Německé talenty opouští zemi v celých houfech', Die Welt uvedl, že během uplynulého desetiletí Německo opustilo více než 1,5 miliónu Němců, mnoho z nich vysoce vzdělaných," píše se v analýze.

Statistiky sice neuvádí důvod, proč Němci odcházejí, ale podle autora textu neoficiální důkazy naznačují, že mnoho z nich reaguje na nálady v zemi a na finanční, sociální a kulturní důsledky rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové pustit do země více než jeden milion převážně muslimských migrantů. Dokládá to texty a zprávami, které se v posledních dnech a týdnech objevily v německých médiích nebo na internetu.

Ve svém textu Kern cituje mladého syrského migranta, který poslal vzkaz Němcům, kterým se nelíbilo, že do jejich země v rámci migrační krize přichází uprchlíci. „Jsme uprchlíci... Nechceme žít ve stejné zemi jako vy. Můžete, a myslím, že byste měli, opustit Německo. A vezměte si s sebou i Sasko a Alternativu pro Německo (AfD)... Proč nemůžete jít do jiné země? Je nám z vás zle!" citoval osmnáctiletého syrského uprchlíka Arasa Bacha v říjnu 2016 list Der Freitag.

A Němci, jak ukazují čísla, ho skutečně vyslechli. „V květnu 2016 magazín Focus napsal, že Němci se stěhují do Maďarska. Realitní agent působící ve městě v blízkosti jezera Balaton v západním Maďarsku řekl, že 80% jeho německých klientů uvedlo jako důvod pro opuštění rodné země problémy spojené s migrační krizí," uvádí analytik.

Jeho slova potvrzuje i anonymní německý občan, který nedávno emigroval z Německa a který napsal „otevřený dopis německé vládě." V dokumentu, který byl zveřejněn na internetu například píše: „Před několika měsíci jsem emigroval z Německa. Mé rozhodnutí nebylo motivováno ekonomickým ziskem, ale především mou nespokojeností se současnými politickými a sociálními podmínkami v mé vlasti. Jinými slovy, myslím, že já a hlavně mí potomci můžeme vést lepší život někde jinde. Lepší pro mě v této souvislosti znamená především život plný svobody, sebeurčení a důstojných mezd s ohledem na zdanění."

V textu se také píše, že se nejmenovaný Němec domnívá, že islám do Německa nepatří a že jde o „cizí entitu". „Podle mého názoru jsou mnozí stoupenci tohoto náboženství hrubí, nároční a pohrdají Německem. Místo zastavení islamizace Německa (a následného zániku naší kultury a svobody), se zdá, že většina politiků je více znepokojena obavou o znovu zvoleni, a proto dává přednost ignorování nebo bagatelizování problému islámu," píše. Ulice jsou podle něj méně bezpečné. Také si stěžuje na Evropskou unii, která podle něj omezuje demokracii. A svoboda projevu podle něj funguje jen v omezené formě.

Velmi podobný text, tentokrát však od „Anny", matky dvou dětí, zveřejnil mnichovský list Tageszeitung. Žena „dopis na rozloučenou" adresovala starostovi Mnichova Dieteru Reiterovi. I ona si stěžuje na chováni migrantů i na to, že se prostě nedokáží integrovat do společnosti. „Můj manžel někdy říká, že má pocit, že jsme nyní největší menšina bez lobby. Pro každou skupinu existuje instituce, lokalita, veřejný zájem, ale o nás, heterosexuální manželský pár se dvěma dětmi, který není nezaměstnaný, ani postižený, ani islámský - o lidi, jako jsme my, zde již není zájem," píše údajná Anna.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky