Merkelová s otevřenou náručí vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují

Německo podle nových pravidel většině syrských uprchlíků uděluje jen částečný azyl. V praxi to znamená, že se jim dostane ochrany před deportací, která je ale časově omezená. A to se žadatelům nelíbí. Hromadně proto podávají žaloby.

Diskuse: 3

Angela Merkelová
reklama

Více než 17 tisíc uprchlíků si stěžuje na udělení pouze doplňkové ochrany, kterou teď uprchlíkům německá vláda uděljuje místo plného azylu. Po udělení tohoto částečného azylu sice nemohou být posláni pryč, zároveň za nimi ale dva roky nesmí přijít jejich rodiny.

Za prvních osm měsíců letošního roku podle serveru Express napadly tento nový status doplňkové ochrany tisíce lidí, 90 procent z nich úspěšně. Tito běženci si vymohli, aby jim byla poskytnuta plná práva vyplývající z ženevské úmluvy o uprchlících.

Podle serveru se dá mluvit o tom, že tyto případy způsobují „ponížení Angely Merkelové". „Angela s otevřenou náručí přivítala tisíce uprhclíků, kteří ji teď žalují," píše Express.

V drtivé většině, tedy asi v 15 tisících případech, tyto stížnosti podávají Syřané, kterým byl ještě do března 2016 automaticky nabízen plný uprchlický status.

Merkelová se však kvůli její politice otevřených dveří stala terčem kritiky, německé orgány proto rozhodly, že Syřané musí požádat o azyl jednotlivě, přičemž zhruba 60 procentům byl udělen pouze částečný azyl. Například v září o azyl pořádalo 24 tisíc Syřanů, 70 procent z nich však získalo jen doplňkovou ochranu.

Jak podotýká server, není zatím jasné, nakolik budou mít tyto prohrané spory vliv na popularitu německé kancléřky.

Diskuze: Merkelová s otevřenou náručí vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky