Ve Švédsku podpálili migrační tábor. Uprchlíky museli evakuovat

Švédsko se obrací proti migrantům. Poté, co v zemi došlo k údajnému znásilnění švédské ženy na vozíku, se neznámí pachatelé rozhodli podpálit migrační tábor. Na 40 lidí muselo být evakuováno.

Diskuse: 1

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Švédští představitelé uvedli, že evakuovali asi 40 lidí z uprchlického centra v jižním Stockholmu, poté, co budovu zachvátil požár. Šéf hasičů řekl, že hlášení dostali v časných ranních hodinách a že policie případ vyšetřuje s podezřením na žhářství. Informovala o tom tisková agentura AP.

Švédská média ale uvedla, že se vyskytly pokusy podpálit budovu už den předtím. Centrum slouží jako dočasný domov pro uprchlíky, kteří dostali povolení k pobytu ve Švédsku.

Švédsko dostalo loni rekordní počet 163.000 žádostí o azyl. V zemi však narůstají protiimigračné nálady, které vyústily do několika útoků na uprchlické centra.

Svůj podíl na tom má i údajné znásilnění švédské ženy na vozíku, kterého se měla dopustit skupina až šesti migrantů z tamního zařízení. Kvůli nedostatku důkazů jsou muži vyšetřováni na svobodě. To ale rozzuřilo místní, kteří se vydali do ulic. 

V zemi následně propukly nepokoje a konala se tu i demonstrace. Lidé vyhrožovali policii i státnímu zástupci. Na ostrov také byla vyslána policejní posila a dva lidé jsou nyní vyšetřováni za protiprávní jednání vůči veřejným činitelům.

Témata: uprchlíci | migranti

Diskuze: Ve Švédsku podpálili migrační tábor. Uprchlíky museli evakuovat

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky