ČSSD: Ekonomickým migrantům se bráníme. Sobotka nedělá nic lidem za zády

Ačkoliv je téma migrace a uprchlické krize spíše celorepublikové a celoevropské, ovlivnilo i nedávné volby krajské. Myslí si to šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Bohuslav Sobotka
reklama

Štěch po volbách poskytl rozhovor Českému rozhlasu, ve kterém uznává, že téma migrace bylo do předvolební kampaně i následných voleb uměle zataženo.

Kolem migrantů se podle něj šíří celá řada poplašných zpráv. „Dostávám denně různé e-maily a SMS zprávy, že se po naší zemi denně pohybují muslimové a muslimky. Nakonec se ukáže, že jsou to Arabové, kteří desítky let jezdí do severočeských a severomoravských lázní. A tady se z toho dělá, že Česká republika přijímá migranty," přiznal Štěch.

Lidé tak podle něj jednají na jedné straně z nevědomosti, na druhé straně ale podle něj může jít i o jakousi úmyslnou kampaň. „Ale určitě to nedělají sociální demokraté a neútočí tímto způsobem na pana ministra Zaorálka a Sobotku," je přesvědčen.

Sám prý není zastáncem toho, aby do Evropy a České republiky „přicházeli muslimové z ekonomických důvodů." Odmítá také, že by sociální demokraté či premiér Bohuslav Sobotka nějakým způsobem takovéto migranty vítali, jak občas někteří vládě vytýkají. Ozývají se například kritické hlasy, které tvrdí, že se v tomto tématu nechá Sobotka ovlivňovat z Berlína.

To ale předseda horní komory popírá. „Česká republika se efektivně brání přísunu ekonomických migrantů, ale přesto tady někdo šíří, že to není pravda a že tady Sobotka nebo Zaorálek za zády dělají něco jiného," dodává Štěch.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky