K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Ve Francii přibývá žebráků, kteří obtěžují místní. Tvrdí, že jsou syrští uprchlíci

Ve Francii přibývá žebráků, kteří tvrdí, že jsou syrští uprchlíci. Doufají, že tak vzbudí sympatie a soucit od veřejnosti. Nejčastěji se vyskytují u silnic na okraji Paříže. Nejen, že svým chováním obtěžují řidiče i tamní obyvatele, ale zároveň ohrožují bezpečnost silničního provozu.

Diskuse: 1

Paříž, Francie
reklama
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet dlouho! My si to budeme pamatovat! - anotační obrázek
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet…

Server The Local poukazuje, že za poslední rok se výrazně zvýšil počet mužů, žen a dětí, kteří žebrají a prosí všechny kolem o drobné. Objevují se především u hlavních silnic při vstupu do Paříže a to zejména na severu města.

Mnoho z těchto žebráků drží cedule s nápisem „Syrská rodina" a „SOS Syřané", zatímco kličkují mezi auty v několika jízdních pruzích – ve dne i v noci. Motoristé jsou tak nuceni jezdit velmi opatrně, aby nesrazili matky nesoucí děti, které často mají několik dalších dětí v závěsu.

Podobní žebráci se se vyskytují také u pařížského metra, i tam se pokouší vyvolat u lidí soucit tvrzením, že utekli před krizí na Blízkém východě.

Server poukazuje, že někteří z nich opravdu pochází ze Sýrie, ale že většina těch, kteří se při žebrání za uprchlíky vydávají, pochází ze zemí východní Evropy, především z Rumunska.

Místní obyvatelé ze čtvrtí na severovýchodním okraji Paříže už kvůli situaci vyjádřili své obavy. „Běhají mezi vozy, nosí děti, další děti vodí za nimi. Dokonce i v noci. Je zázrak, že zde není více nehod, a to zejména v oblastech s hustým provozem," uvedl pro list Le Parisien jeden z občanů.

Místní policie už od jara zorganizovala několik operací zaměřených proti žebrání. Ta zatím poslední vedla k zatčení pěti dospělých osob - z nichž pouze jeden byl Syřan, zbytek tvořili Rumuni. Zadrženi byli poté, co jedno z jejich dětí běželo po ulici a bylo sraženo autem. „Rumuni zadrženi u bran hlavního města všechno přiznali. Snaží se vydávat za Syřany kvůli penězům," řekl policejní zdroj deníku Le Parisien.

Témata: Francie | bezdomovci | migranti

Diskuze: Ve Francii přibývá žebráků, kteří obtěžují místní. Tvrdí, že jsou syrští uprchlíci

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky