Nechci tu žádné uprchlíky, říká lídryně Úsvitu Hnyková

Hostem pořadu TN.cz Vaše téma byla dnes kandidátka na hejtmanku za hnutí Úsvit s Blokem proti islamizaci v Libereckém kraji Jana Hnyková. Řeč byla o problémech kraje, ale také o zdravotnictví a uprchlících.

Diskuse: 3

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Jana Hnyková je vystudovaná zdravotní sestra, od roku 2013 i vrcholná politička a poslankyně. Vzhledem ke svému vzdělání a pracovním zkušenostem před vstupem do politiky se jí moderátorka Michaela Šmídová ptala mimo jiné právě na zdravotnická a sociální témata.

Řeč samozřejmě došla i na Liberecký kraj, kde se Hnyková chce stát hejtmankou. Co kraj v předhůří Krkonoš nejvíc trápí? Co je její prioritou? Máme se bát islámu a uprchlíků vůbec?

Na tyto i další otázky se Michaela Šmídová Jany Hnykové ptala. 

"Chceme, aby se i v našem kraji žilo bezpečně, proto odmítáme přijímání jakýchkoli uprchlíků. Je to naše hlavní téma," říká Hnyková, které se nelíbí kroky vlády Bohuslava Sobotky.

Podle Hnykové před válkou prchá jen menšina uprchlíků, většinou jde o ekonomické migranty, kteří se jen chtějí mít lépe. "Těmto lidem chceme pomáhat v místě konfliktu," má jasno Hnyková.

Téma uprchlíků prý hodně zaznívá i na předvolebních mitíncích. "Lidé mají strach, bojí se i o budoucnost," tvrdí Hnyková. Ona sama se bojí, abychom se nedočkali chvíle, kdy nebudeme smět jíst třeba vepřové maso.  

Jana Hnyková se narodila v roce 1963. Vystudovala střední zdravotnickou školu a dlouho se jako sestra živila, mimo jiné v domově důchodců ve Velkých Hamrech, kde žije. Má jednoho syna, je rozvedená.

Témata: uprchlíci | migranti

Diskuze: Nechci tu žádné uprchlíky, říká lídryně Úsvitu Hnyková

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky