Rakousko se bojí přívalu migrantů: Chystá stavbu plotu na hranici

Rakousko začalo na hranici s Maďarskem stavět základy, na kterých by se mohl rychle vybudovat plot pro zastavení migrantů. Země se ale pravděpodobně stále nerozhodla, zda bariéru opravdu postaví. Loni v Rakousku požádalo o azyl asi 90 tisíc lidí.

Diskuse: 0

Vídeň, Rakousko
reklama

Stovky tisíc lidí se loni dostaly takzvanou Balkánskou cestou, tedy přes Maďarsko a Rakousko, dál do Evropy. Právě na hraničním přechodu vznikají základy pro plot. Ten by měl podobný nápor v budoucnu zastavit.

Základy se staví u města Nickelsdorf podél téměř dva kilometry dlouhého úseku rakousko-maďarské hranice.
Vídeň byla zpočátku k přicházejícím uprchlíkům velmi vstřícná. Za poslední rok ale rakouská vláda obrátila- teď podporuje uzavření hranic na balkánské cestě i přísnější ochranu. Rakousko se však zřejmě ještě nerozhodlo, zda plot opravdu postaví.

Velká bariéra v podobě zdi proti migrantům ale učíte vznikne ve francouzském přístavním městě Calais. Tam už začali stavět kilometr dlouhou a čtyři metry vysokou zeď. Bránit má uprchlíkům naskakovat na kamióny směřující přes Lamanšský průliv do Británie.

"Ta zeď vůbec nic nezmění. Lidé, kteří chtějí do Británie, najdou jiné způsoby, jak se tam dostat," myslí si uprchlík z Konga Patrick.

V uprchlickém táboře v Calais, kterému se říká džungle - žije momentálně až 9 tisíc migrantů. Počet lidí připlouvajících do Evropy však letos značně klesl - od začátku roku jich bylo na 300 tisíc - loni za stejnou dobu skoro dvojnásobek. Tomu značně pomáhá hlavně dohoda s Tureckem o vracení uprchlíků z řeckých ostrovů i uzavření balkánské cesty.

Diskuze: Rakousko se bojí přívalu migrantů: Chystá stavbu plotu na hranici

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky