Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nechutná vám bílé ani červené? Zkuste přírodní modré

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Bílé, červené, nebo modré? Tak už by se brzy mohli ptát číšníci i v českých restauracích, když si zákazník objedná víno. Španělská firma Gik totiž se svým azurovým nápojem expanduje do zbytku Evropy.

Nechutná vám bílé, červené ani růžové víno? Zkuste modré! S prvním nápojem azurové barvy přišla firma Gik, která působí ve Španělsku. V jihoevropské zemi se víno stalo okamžitě hitem, a tak se společnost rozhodla expandovat.

Nápoj vzniká smíšením červených a bílých hroznů, pěstovaných na vinicích poblíž Madridu, včetně odrůdy, která ve slupce obsahuje antokyan. Právě tato látka dodává vínu jeho azurovou barvu, která je tedy přírodní!

Gik obsahuje 11,5 % alkoholu. Sladkou chuť mu dodává nekalorické sladidlo, výrobci se distancují od používání cukrů. Údajně by mělo modré víno chutnat podobně jako ryzlink. V Evropě bude možné nápoj koupit už v létě, za lahev dáte asi 250 korun.

Modré víno začal vyrábět tým mladých lidí, kteří neměli žádnou vinařskou tradici. "Nápoj se zrodil jen tak, pro zábavu a abychom trochu rozvířili vodu," popisuje firma na svých stránkách. Modrým vínem míří hlavně na mladou generaci, která považuje víno a jeho ochutnávání za tak trochu snobské.

Výrobci pak vysvětlují, že vinná kultura by neměla být jen pro výjimečné. "Nevěříme v degustační pravidla a nemyslíme si, že každý, kdo si chce dát sklenku vína, nemusí studovat vinařskou bibli, aby si ji vychutnal," píše španělská firma na svém webu.

Témata:  alkohol víno

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy