Další vlna: 35 tisíc uprchlíků čeká na hranicích Evropy

Turecko se rozhodlo zarazit nezvladatelný příliv migrantů a uzavřelo proto hranice. Přes 35 tisíc syrských uprchlíků se proto už tři dny těsní v provizorních stanech a doufá, že země své rozhodnutí změní. Situaci v Turecku se snaží změnit i kancléřka Angela Merkelová.

Diskuse: 2

Evropa zachraňuje uprchlíky
reklama

Přes 35 tisíc syrských uprchlíků uvízlo na hranicích s Tureckem. Země už neví, kam uprchlíky umisťovat a na své území tak pouští jen nemocné a zraněné migranty. Ty nyní žijí u hranic v provizorních stanech, kde téměř není k hnutí.

"Turecko už nezvládá přijímat uprchlíky. Tihle lidé ale na druhou stranu nemají kam jinam jít. Buď zemřou při bombardování a Turecko bude tomu masakru přihlížet jako zbytek světa, nebo hranice otevřeme," uvedl turecký vícepremiér Numan Kurtulmus.

Východisko z této situace hledá i německá kancléřka Angela Merkelová, která v pondělí odjela na jednání do Turecka. S premiérem se shodli na tom, že je nutné ukončit zejména útoky na civilisty v Sýrii, za kterými stojí především Rusko.

Uprchlíci jsou na syrsko-turecké hranici v pasti. Jen o několik kilometrů dále totiž prezident Bašár Asad zahájil rozsáhlou ofenzivu na znovuzískání Aleppa, které v současné době ovládají opoziční síly.

Uprchlíci se dostávají do Evropy hlavně před Řecko. V Egejském moři se začátkem týdne utopilo 35 běženců.

Témata: uprchlíci

Diskuze: Další vlna: 35 tisíc uprchlíků čeká na hranicích Evropy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 2, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 2 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky