DISKUZE K ČLÁNKU Češi preferují tuzemská vína. Příčinou jsou i ochranné známky

Tuzemská vína chutnají Čechům i cizincům. Svaz vinařů České republiky uvádí, že objem vývozu vína do zahraničí vzrostl o 19 %. Češi si rádi připlatí za kvalitní tuzemská vína a v orientaci při nákupu jim napomáhá ochranná známka Vína z Moravy, vína z Čech. Ta zaručuje, že víno je vyrobené výhradně z hroznů vypěstovaných v Čechách a na Moravě. V současnosti toto dobrovolné značení využívá 138 vinařů.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Nejlepší názory

» Prófa (Hlasovalo 18 lidí) 01.10.2015 15:31
Některá česká, či moravská bílá vína jsou velice… »

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Prófa

  Prófa

  XXX
  Některá česká, či moravská bílá vína jsou velice kvalitní, avšak okol 2/3 naší produkce jsou patoky. Kdo zná technologii výroby vína ví, že maloobchodní cena kvalitního vína musí být nad 6 Euro za láhev, najdou se i výjimky a to na obě strany. Znám víno, které je 10 euro patok a víno za 4 eura, které je dobré. Málokdy se zklamete však u osvědčených značek červené Francie, Španělsko, Chile, bílé Německo, Rakousko, Česko

  + 18 / − 22

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky