Tak to vidíte, já to říkal, reaguje Babiš na vývoj krize

Ministr financí Andrej Babiš už před několika týdny požadoval zapojení jednotek NATO do akce proti narůstajícímu přívalu uprchlíků a rovněž navrhoval uzavření Schengenského prostoru. Na jeho slova teď postupně dochází.

Andrej Babiš
reklama

"Od června se vede debata o kvótách. Nejdříve 40 tisíc, pak 140 tisíc. Dneska se vyhrožuje, že nám zkrátí evropské fondy, to je absolutně nepřijatelné. Já jsem už před třemi týdny jasně řekl, že je potřeba uzavřít Schengenský prostor, zamezit ilegálnímu přílivu uprchlíků a rozlišovat mezi uprchlíky a ekonomickými migranty," uvedl Babiš na půdě Poslanecké sněmovny.

"Potřebujeme ubránit vnější hranici Schengenu, kterou má hlídat Frontex. Je nekompetentní, neefektivní, dostal 130 milionů euro na hlídání vnějších hranic. Jednotlivé státy dostaly od roku 2007 do roku 2013 necelé tři 2,3 miliardy euro a do roku 2020 mají dostat 4,6 miliardy euro, tak já nevím, kam šly ty peníze," dodal.

Následně se Babiš podivil nad tím, že EU není schopna svolat summit ze dne na den. "Přijdou další desítky tisíc běženců, a to je špatně," podotkl. Následně ale na sociální síti upozornil, že už došla na jeho slova. Do námořní operace EU proti pašerákům lidí ve Středozemním moři se nově zapojí 950 německých vojáků. K tomu Babiš dodal: "Tak vida. Konečně jde člen NATO do akce, ke které jsem vyzýval už koncem srpna."

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky