Svoboda slova? Pozor co říkáte, varuje komentátor

Komentátor a publicista Miroslav Macek varuje před přílišným využíváním svobody slova. Upozorňuje, že platí pouze někdy a ve specifických případech.

Miroslav Macek
reklama

"Majitel pizzerie v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku se rozhodl svůj postoj k uprchlíkům vyjádřit jasně. Na svůj facebookový profil v úterý vyvěsil fotku s nápisem „V naší restauraci pro imigranty nevaříme!" Případ řeší policie. Tolik zpráva. Další důkaz toho, že svoboda slova platí jen o něčem a někdy... bohužel je však nedělitelná," píše na svém webu Macek.

Tématu migrace se věnuje i v dalších glosách a komentářích. "Zdalipak si ještě někdo vzpomene, jak se v roce 1999 humanitárně bombardovalo, aby se mohli kosovští Albánci vrátit z emigrace domů?" uvádí například.

"Co se tak zásadního a převratného přihodilo, že minulý víkend 40 % migrantů do Bavorska přišlo z Kosova? Tam už se přece patnáct let nebojuje. A proč druhých 40 % bylo z Afghánistánu, kde naopak válka v té či oné podobě trvá již čtyři desetiletí?" píše dále.

"Je třeba zachránit Evropu, ne Evropskou unii," glosuje Macek.

"Také toto je současná Evropa: Ilegální překročení hranic se toleruje. Utíkat před policistou je dovoleno. Když tomu, co utíká před policistou podrazíte nohy, vyhodí vás z práce," píše dále.

"Jazyk se stále vyvíjí: už tu máme nový termín „distribuce běženců". Předseda evropského parlamentu, německý sociální demokrat Schulz, už vztekle vykřikuje, že je třeba vyhlásit boj nacionalismu a že je rozdělení uprchlíků třeba prosadit silou. To nás hodlají obsadit? Nebo dosadit protektorátní vládu? Nebo nás vyhladovět? Nebo jak?" glosuje Macek.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky