Česku se vyhněte, radí uprchlíkům manuál

O azyl v České republice požádalo jen minimum uprchlíků, kteří sem přišli. Podle úřadů je to proto, že Česko nenabízí štědrý sociální systém, uprchlíci tu nemají rodiny ani jiné komunity, navíc o zemi mají minimum nebo vůbec žádné informace. Před Českem varuje i stránka, která uprchlíkům radí, jak se do Evropy dostat.

Zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
reklama

Podle ministra vnitra Milana Chovance počty zadržených uprchlíků v České republice značně klesají, aktuálně policisté denně chytí řádově jednotky běženců. Může to souviset s přicházející zimou, další vlna by se přes Česko měla přehnat na jaře.

Důvodem, proč tomu tak je, může být i stránka www.w2eu.info, která poskytuje uprchlíkům návody a rady, jak se nejlépe do Evropy dostat, a co je zde čeká. Českou republiku přitom jako jednu z mála zemí nedoporučuje ani jako tranzitní, natož jako cílovou destinaci.

„Česká republika je na webových stránkách www.w2eu.info, která slouží migrantům jako tzv. manuál, co mají dělat po cestě do Evropy, vyznačena jako šedivý stát, přes který se nedoporučuje do západních států Evropy cestovat. To je dáno zejména z toho důvodu, že přechod přes Českou republiku znamená pro běžence zdržení kvůli velmi vysokému riziku záchytu nelegálních cizinců. Manuál pro uprchlíky hovoří jasně – ČR se vyhněte," upozornilo na svých stránkách ministerstvo vnitra.

Loading...
Témata: uprchlíci

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky