Uprchlíci v Německu dostanou víc, než kolik vydělá průměrný občan, burcuje premiér

Uprchlíci dostávají od německé vlády více peněz, než kolik za měsíc vydělá průměrný srbský občan. Upozornil na to srbský premiér Aleksandar Vučić s tím, že snížení finanční podpory migrantům by ruku v ruce snížilo jejich příliv z Balkánu o 80 procent.

Ilustrační fotografie
reklama

Německo by podle srbského premiéra mělo snížit finanční podporu pro uprchlíky, kteří migrují z ekonomických důvodů. Už nyní částka, kterou měsíčně dostávají migranti od německého státu, překročila průměrný plat v Srbsku, který je 400 eur měsíčně.

Srbský premiér Aleksandar Vučić to řekl německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. "Německo by mělo snížit platby na 200 eur, pak by bylo o 80 procent méně uprchlíků z Balkánu," uvedl.

Do západní Evropy cestují přes Srbsko tisíce uprchlíků. Do země se dostávají z přilehlé Makedonie. Premiér ale upozornil, že podobná opatření jako některé Evropské státy přijímat nehodlá, a to i přesto, že část vlády v Bělehradě volá po vybudování blokády, jakou v současnosti staví Maďarsko.

"To nikdy nedovolím. Barikády jsou zničující obraz Evropy," podotkl Vučić. Před blížící se zimou naopak vybuduje tři nové uprchlické tábory a zdvojnásobí tak kapacitu uprchlíků, které je země schopna přijmout.

Vučić se v deníku Handelsblatt pustil i do Řecka: "Je to neuvěřitelné zjištění, že Řecko necítí žádnou povinnost zaregistrovat běžence, kteří vstoupí na půdu EU přes Řecko."

Témata: EUR | Německo | uprchlíci

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky