Nebudu platit na přivandrovalce a cikány. Zpěvák se pěkně naštval

Český zpěvák Aleš Brichta je známý svým negativním postojem vůči imigrantům, který dal otevřeně najevo i na pražské demonstraci proti uprchlíkům, která vyvolala kontroverzi kvůli šibenicím. Podobné názory umělec pravidelně zveřejňuje i na sociálních sítích.

Zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
reklama

Naposledy Brichtu rozzlobil dopis od úřadů. „Tak jsem se příšerně nas*al. Přišlo mi, že mám doplatit sedmdesát dva tisíc na sociálku. K*rva to je víc než můj čistej příjem za půl roku! Nebudu platit cikánům na sociální dávky a chtějí sem nacpat další přivandrovalce, který máme živit? H*vno!" nebral si servítky zpěvák.

Politici by si je prý měli ze svých příjmů živit sami. „Žádnýho důchodu se v tomhle státě nemám šanci dožít!" rozčílil se Brichta.

„Každá civilizace se vždy bránila nájezdníkům a v té situaci jsme nyní my. Buď nájezdníkům pod nějakými záminkami můžeme lézt do zadku a tu civilizaci prodat nebo se musíme začít bránit. Žádná třetí cesta neexistuje," uvedl už dříve zpěvák.

Na sociálních sítích pak Brichta často podle svých slov vede debaty se svými odpůrci. Pozval je dokonce k přímé slovní konfrontaci. Jenže nikdo z nich nepřišel. „Tak jsem si myslel, že internetoví kecálisti a odpůrci mých názorů umějí jenom kecat, ale tohle mě překvapilo. Na dva týdny ohlášeném setkání s nimi, aby mi mohli své názory říct přímo a mohli jsme o nich debatovat, dva novináři, Tomio Okamura , pár štamgastů a odpůrce žádný," komentoval diskuzi zpěvák.

Aby bylo jasné, jak se vlastně staví k problematice přijímáni migrantů, svoje názory zformuloval do jednoho tvrzení. „Asi bych měl jasně a srozumitelně definovat svůj postoj k přijímání té vlny "uprchlíků". Když si uděláte v bytě bordel, uklidíte ho po sobě nebo se budete snažit přestěhovat do bytu k sousedovi? Je to už pro kritiky mých názorů pochopitelné?" napsal na svém profilu Brichta.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky