Mexiko může problém s migranty snadno vyřešit, prohlásil Trump

Mexiko může problém s přílivem migrantů mířících do Spojených států snadno vyřešit. Dnes to na twitteru napsal americký prezident Donald Trump, který ve čtvrtek pohrozil uvalením cla na veškeré zboží z Mexika. Pokud Mexiko migranty nezastaví, zavedou USA pětiprocentní clo od 10. června a poté ho každý měsíc budou o pět procentních bodů zvyšovat až na hodnotu 25 procent.

Donald Trump
reklama

"Mexiko zneužívalo Spojené státy po desetiletí. Kvůli demokratům jsou naše imigrační zákony špatné. Mexiko na tom na úkor USA desetiletí vydělává jmění," napsal Trump. "Ten problém mohou (Mexičané) snadno vyřešit. Je na čase, aby konečně udělali, co je třeba!" dodal prezident.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová dnes v rozhovoru s televizí Fox News prohlásila, že Mexiko má možnosti a kapacitu migranty vracet do domovských zemí a že je v jeho zájmu migrační problém vyřešit. Dodala, že Trumpova administrativa chce v této věci s Mexikem spolupracovat.

Mexiko obvinění z nečinnosti odmítá a s Washingtonem chce jednat. Dnes do USA odcestovala delegace v čele s ministrem zahraničí a mexický prezident Andrés Manuel López Obrador zaslal Trumpovi dopis, ve kterém vyzval k dialogu.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky