Migranti žádající o azyl tvrdili, že jim je 16. Když jim policisté odebrali otisky, nestačili se divit

Francouzské úřady se musely vypořádat se dvěma migranty, kteří se nedávno pokoušeli požádat o azyl. Oba uvedli, že jsou nezletilí. Jenže když jim policie odebrala otisky prstů, ukázalo se, že je vše úplně jinak.

Ilustrační fotografie
reklama

Dva migranti se přihlásili důstojníkům na policejní stanici v obci Angoulême na jihozápadě Francie na začátku minulého týdne. Oba tvrdili, že mají 16 let, aby mohli využít opatření zaměřená na pomoc nezletilým žadatelům o azyl, píše lokální deník Charente Libre.

Jeden z mužů prohlašoval, že pochází z afrického Mali. Poté, co mu policie odebrala otisky prstů, se ukázalo, že zdaleka není nezletilý. Bylo mu totiž 21 let. Druhý muž, který předložil policii rodný list z Guineje,měl dokonce 47 let – tedy o 31 víc, než tvrdil policistům.

Muže odhalily pasy, které použili při vstupu do Španělska. Díky otiskům prstů byla policie schopná určit jejich pravou totožnost.

Deník také poukazuje na to, že úřady v departementu Charente zaznamenaly nárůst žádostí údajně nezletilých osob bez doprovodu. I proto tu byly zavedeny nové postupy, včetně sdílení souborů a dalších i formací s několika zahraničními zeměmi.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky