Itálií otřásá další zločin. Mladý Afričan chtěl znásilnit ředitelku centra pro uprchlíky

Itálií otřásá další zločin, který má na svědomí žadatel o azyl. Italská agentura ANSA informuje o případu devatenáctiletého Nigerijce, který byl obviněn z pokusu o znásilnění. Nyní mu prý hrozí deportace.

Přijímání uprchlíků do Evropy
reklama

Podle zpráv italských médií se nigerijský žadatel o azyl minulý pátek pokoušel znásilnit ředitelku přijímacího centra pro uprchlíky v italském městě Bressanone.

Muže však při činu vyrušili příslušníci italské bezpečnostní složky známé jako karabiniéři. Ti podle agentury reagovali na upozornění přímo z uvítacího centra,

Mladý žadatel o azyl se údajně nejprve zatčení bránil, ale nakonec byl zadržen a obviněn nejen ze sexuálního útoku a pokusu o znásilnění, ale i z napadení příslušníků bezpečnostních složek. Nyní ve vězení čeká na rozhodnutí soudce.

Jeho slyšení je naplánováno na dnešek, soud by měl posoudit, zda je Nigerijec vinen, nebo ne. Pokud bude odsouzen, bude zřejmě podle nové vyhlášky o bezpečnosti zároveň ihned zamítnuta jeho žádost o azyl a mladíka bude čekat okamžité vyhoštění ze země.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini využil tohoto případu k tomu, aby zdůraznil význam nového nařízení, pod kterým je osobně podepsán a která nese jeho jméno. „Nyní, díky vyhlášce Salvini, je v takovém případě možné vyhoštění," uvedl Salvini.

Ne všem se ale nová vyhláška líbí. V sobotu několik tisíc demonstrantů, mezi nimi i řada migrantů, prošlo Římem. Lidé protestovali proti „vyhlášce Salvini“ a obviňovali populistickou italskou vládu z „rasismu".

Zástupci nevládních organizací a sociálních center pochodovali po boku migrantů a opakovali svou výzvu, aby vláda migranty nenutila k návratu a nevyhošťovala je. „Pochodujeme proti nekontrolovanému rasismu, fašistické hrozbě, násilí na ženách, homofobii a jakémukoliv druhu diskriminace," uvedli protestů organizátoři.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky