Evropa by dokázala zastavit migraci za dva týdny! Ale nechce, tvrdí poslanec

Evropa by dokázala nelegální migraci zastavit za pouhé dva týdny. Pokud by chtěla. Namísto toho spřádá plán, tvrdí poslanec Evropského parlamentu Jiří Payne.

uprchlíci, ilustrační fotografie
reklama

Evropská unie by podle europoslance neměla přijímat migranty. Tvrdí, že migrační krizi nezvládá ani Německo, neví, kdo tam bydlí, nezná pravá jména příchozích ani jejich původ. Proto bychom od nich uprchlíky brát  neměli.

"Za to nemůže přece nikdo jiný, a není žádný důvod, abychom v této věci drželi solidaritu, že když někdo něco dělá špatně, aby to dělali i ostatní špatně. My bychom měli apelovat na Německo, ať jsou solidární s těmi státy, které mají na svém území pořádek, ať mají přesnou evidenci, kdo tam je a odkud přišel," uvedl v pořadu Interview ČT24 Payne.

Přistěhovalci, kteří přicházejí, chtějí podle něj třeba do Německa nebo Švédska, ale hranice hlídá Itálie nebo Řecko a Německo na to nemá vůbec žádný vliv. To považuje za velký problém.

Navrhuje proto, aby došlo k obměně Schengenu, který prý zastaral. "Schengen byl koncipovaný na období studené války. Mohli bychom místo něj mít krizový plán B, kdy vytvoříme v Evropě několik regionů států, které mají podobné bezpečnostní prostředí, třeba V4, nebo Skandinávie a podobně," dodal.

Tvrdí rovněž, že Evropa má dostatek kapacit, které by měly být schopné pašerácké gangy identifikovat a zlikvidovat. "Kdyby chtěla, tak do čtrnácti dnů dokáže migraci zastavit, ale jsou tam lidé, kteří to nechtějí," varuje Payne.

"Stovky poslanců Evropského parlamentu si přejí migranty, aby narušili struktury, které brání totální evropské integraci. Oni mají představu, že směs různých barev pleti a národů je správně a je to cíl, ke kterému máme směřovat,“ doplnil na adresu stovek poslanců Evropského parlamentu.

Témata: uprchlíci | EU | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky