Německo je přistěhovalecká země. Steinmeier je pyšný, že může být prezidentem všech těchto lidí

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se důrazně zapojil do diskuse o integraci. Německo je přistěhovalecká země. Neexistuje žádný rozdíl mezi občany - bez ohledu na to, kde leží jejich kořeny, uvedl.

Diskuse: 8

Frank-Walter Steinmeier
reklama

Steinmeier promluvil v tomto týdnu na německo-tureckém fóru v berlínském Bellevue Palace. Ve své řeči se věnoval integraci a tomu, co to znamená být součástí německé společnosti. Jeho slova cituje deník Die Welt.

Steinmeier vyzval k tomu, aby se nerozlišovalo mezi německými občany. „Neexistují žádní poloviční nebo celí Němci, ani Němci biologičtí a noví. Neexistují občané první či druhé třídy nebo nesprávní sousedi. Je jen jedna Spolková republika Německo a všichni její občané mají stejná práva a povinnosti,“ uvedl Steinmeier s tím, že je pyšný, že může být prezidentem všech těchto lidí.

Důrazně odsoudil „vyloučení a diskriminaci lidí se zahraničními kořeny". Německo je podle něj „národ přistěhovalců a takové i zůstane“. „Neustálé podezření přistěhovalců, bez ohledu na to, jak dlouho žijí v Německu, je nejen škodlivé pro zúčastněné osoby, ale je to i příčina hanby pro naši zemi," řekl prezident Steinmeier, který je spíše symbolickou hlavou státu.

Steinmeier uvedl, že i turečtí migranti „patří k Německu". „Bez nich, bez jejich rodinných příslušníků, kteří se k nim připojili později, bez jejich dětí a vnoučat, by byla ekonomická prosperita naší země a dnešní společnost nemyslitelná,“ dodal.

Diskuze: Německo je přistěhovalecká země. Steinmeier je pyšný, že může být prezidentem všech těchto lidí

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 8, poslední 29.08.2018 13:49 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 8 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Fokus

Aktuálně

Doporučujeme

Zobrazit: mobil | klasicky