Transparency International (TI)

Ilustrační fotografie

Česku chybí strategie boje s korupcí, nová vláda změnu nepřinesla, uvedla Transparency International

Finance

Česku chybí dlouhodobá strategie omezování korupce, uvedla česká kancelář mezinárodní neziskové organizace Transparency International (TI), která dnes zveřejnila celosvětový index vnímání korupce za loňský rok. Česká republika se v něm umístila na 41. příčce ze 180 hodnocených zemí. Podle TI chybí českým politikům odhodlání přijímat systémové změny. Vláda Petra Fialy (ODS) v tomto ohledu žádnou výraznou změnu nepřinesla, uvedla Transparency International ČR (TI ČR).

Andrej Babiš

Transparency International je kvůli svému financování zkorumpovaná, trvá na svém Babiš

Aktuality

Premiér Andrej Babiš (ANO) připouští, že jeho kritika neziskové organizace Transparency International (TI) je ostrá, své výtky však pokládá za přiměřené. Jeho advokát to dnes uvedl u soudu, který se začal zabývat žalobou TI na ochranu dobré pověsti. Babiš organizaci opakovaně označil za zkorumpovanou. Podle právníka tím mínil způsob jejího financování a netvrdil, že by se TI dopustila trestněprávního jednání.

Vratislav Mynář

Transparency International podala trestní oznámení na hradního kancléře Mynáře

Aktuality

Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře kvůli údajnému podvodu s dotacemi za 32 milionů korun na stavbu penzionu. TI to uvedla dnes v tiskové zprávě. Podle pořadu České televize Reportéři ČT získal Mynář na svůj penzion v Osvětimanech na Uherskohradišťsku dotace od ministerstva školství a Evropské unie. Příjemci peněz byly spolek, který Mynář založil, a firma vlastněná kancléřem. Podle TI Mynářův spolek i jeho firma porušily podmínky pro získání dotací. Mynář se ČT k porušení podmínek nevyjádřil.

Aktuálně se děje

10. května 2024 12:22

10. května 2024 11:18

Uprchlí Rusové do zahraničí vracejí teď své majetky, aby podpořili Putinovu ​​válečnou ekonomiku

Agentura Bloomberg informovala, že někteří ruští miliardáři vzdávají své úsilí udržet peníze na Západě a nyní odmítají myšlenku jejich repatriace zpět do Ruska. Bojí se možnosti, že by jejich jmění mohl Kreml zabavit, což je v jejich rodné zemi reálné riziko.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy