Letos končí fixace nejvíce lidem v historii

Fixace hypotéky letos končí nejvíce lidem v historii. Zhruba každý třetí přitom při refixaci banku změní. ČMSS pro účely refinancování připravila zvýhodněné úvěrové podmínky s jednodušším procesem vyřízení a úrokovou sazbou 1,9 %.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky, které ani nejsou vidět - anotační obrázek
Na téhle modelce se dóóóóst ušetří za materiál. Nosí plavky…

Asi 150 tisíc majitelů hypoték bude letos řešit, co se svou hypotékou při konci fixačního období. To je nejvíce v historii. „Minimálně polovina z těchto lidí bude zvažovat, jestli nemají vyměnit banku a převést hypotéku do jiné instituce. Zhruba třetina lidí pak doopravdy financující společnost vymění, často přitom přejdou do stavební spořitelny,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek.

Celkový objem refinancovaných úvěrů by se letos mohl přiblížit 45 miliardám korun. ČMSS může klientům při refinancování nabídnout zvýhodněnou úrokovou sazbu 1,9 % a jednodušší proces schválení úvěru, při kterém např. v některých případech nebude nutné dokládat potvrzení o příjmech.

Při změně instituce se klienti řídí především nabízenou úrokovou sazbou a celkovými náklady na úvěr. „V posledních letech platilo, že hypotéky jsou výhodnější než úvěry od stavebních spořitelen, to se v letošním roce mění. Úvěry od stavebních spořitelen budou na konci roku přibližně o půl procenta levnější než hypotéky. Stavební spořitelny si proto z refinancovaného trhu mohou ukousnout mnohem větší díl než v minulosti,“ uzavřel Tomáš Kořínek.

Průměrná úroková sazba nově poskytnuté hypotéky dosahovala v lednu 2,32 %, zatímco průměrná sazba zajištěného úvěru od stavební spořitelny činila 2,07 %. Refinancování může napomoci ke zvýšenému zájmu o úvěry od stavebních spořitelen, které by letos mohly poskytnout nejvíce úvěrů za posledních 8 let a překonat hranici 60 miliard korun.

Témata: hypotéky | MoneyMAG.cz

Diskuze: Letos končí fixace nejvíce lidem v historii

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Šokující zjištění! Nejlevnější německý salám je kvalitnější…

19.04.2018 14:08 Aktualizováno Časopis dTest přinesl srovnání levných potravin z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Cílem testu bylo poukázat na rozdílnou kvalitu chlazených a mrazených výrobků, které jsou v dané…

Kam si můžu odskočit? S WC aplikací zamíříte správným směrem

19.04.2018 12:29 „Kam si můžu odskočit?“ Věta, kterou budete díky hezkému počasí a výletní sezóně používat častěji než v zimě. Připravujete se na případnou návštěvu veřejných záchodů už doma tím, že přibalíte mokré…

Předpověď počasí: V pátek se můžeme těšit na letní teploty

19.04.2018 12:03 Nad západní a střední Evropou se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihozápadu k nám pronikne velmi teplý vzduch, informuje ČHMÚ.

Rumunských firem v Česku raketově přibývá

19.04.2018 10:35 Rumuni jsou mezi zahraničními vlastníky českých firem v posledních pěti letech jednoznačně nejaktivnější. Od roku 2014 lze sledovat největší přírůstky tuzemských společností s rumunským majitelem. V…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky