Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Splácíte drahou půjčku? Refinancujte ji a ušetřete tisíce korun ročně

Splácíte drahou půjčku? Refinancujte ji a ušetřete tisíce korun ročně
Splácíte drahou půjčku? Refinancujte ji a ušetřete tisíce korun ročně
Foto: AdobeStock

PR článek - Platíte vysoké splátky, které vám zatěžují rodinný rozpočet? Sotva každý měsíc vycházíte a děsíte se toho, kdy přijdou neočekávané výdaje, které jen stěží pokryje vaše minimální finanční rezerva? Je na čase přestat čekat na to, co se stane, a začít jednat. Jako první si vyjednejte nižší měsíční splátky a napjatému rozpočtu domácnosti tak uberte na výdajích.

Dluhy jsou jedním z nákladů, který nelze jen tak zamést pod koberec. Půjčky je nutné splácet a mnohdy i desítky let, proto pokud vám jejich podmínky nevyhovují už nyní, nelze se spoléhat na to, že za pár let budete s výší splátky, s poplatky a s úroky spokojeni.

Převeďte si drahý úvěr ke konkurenci a ušetřete tisíce ročně

Drahé úvěry nemusíte jen slepě splácet. Navíc jestliže vaše finance na ně nestačí, rozhodně není vaším jediným řešením další úvěr, který vám rodinný rozpočet ještě více zatíží. Naopak, je na čase s nevýhodnou půjčkou zatočit, a to jednou pro vždy. Pomoci vám k tomu může refinancování půjček.

Refinancováním převedete drahý úvěr k levnější konkurenci, díky tomu získáte nové výhodnější podmínky pro splácení a snížíte si tak měsíční náklad. Podle výše splátky a výše úvěru můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně, které vám pomohou pokrýt neočekávané výdaje.

Refinancovat lze jak drahé bankovní půjčky, tak i nevýhodné nebankovní půjčky, a to ať už u svého finančního domu či konkurence.

Refinancováním získáte nižší úrokovou sazbu i poplatky

Máte-li zájem o refinancování, vyplatí se jako první oslovit svou stávající banku či nebankovní společnost. I ta vám v rámci boje o zákazníka může nabídnout lepší podmínky pro splácení. Pokud tak neučiní, dejte ji sbohem a jděte jinam.

Rozhodnete-li se pro konkurenční banku, pak ta za vás splatí nevýhodný úvěr a stane se vaším novým věřitelem, kterému budete půjčku splácet za nových podmínek. Vyjednat si můžete jak nižší úrokovou sazbu, tak i delší dobu splatnosti a nižší poplatky.

Nevýhodné půjčky lze refinancovat i víckrát za dobu splácení

Refinancovat půjčku rozhodně nemusíte pouze jednou za dobu splácení, jestliže už jste v minulosti svůj drahý úvěr jednou refinancovali, nebojte se ho refinancovat i podruhé. Především pak u dlouhodobých půjček, jako jsou hypotéky, vám nové podmínky pro splácení nemusí po pár letech opět vyhovovat.

Pokud splácíte hned několik dluhů najednou, které vám zatěžují měsíční rozpočet, pak i s nimi můžete zatočit. Nevýhodné rychlé půjčky není nutné po jednom refinancovat, mnohem lepší je dluhy konsolidovat. Konsolidací všechny půjčky sloučíte do jedné a tím tak výrazně ušetříte. Získáte jednu měsíční splátku, jednu úrokovou sazbu, jedny poplatky a dokonalý přehled o všech dluzích.

Témata:  půjčky PR článek

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

CZK

Šmejdi vytahují z lidí peníze za promlčené dluhy. Jak se bránit?

Spotřebitelská poradna dTestu se setkává s případy lidí, kterým vznikl dluh tak dávno, že už na něj zapomněli. Léta ho po nich totiž nikdo nevymáhal. Z ničeho nic jim však přišla výzva od advokátů vymahačské společnosti, ať dluh neprodleně uhradí, jinak na ně bude podána žaloba. Jde o prázdné výhrůžky, nebo musí spotřebitel naopak zbystřit? A jak se vůbec bránit těmto praktikám?