Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem jim půjčili už více než miliardu korun

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Půjčky od lidí pro lidi v České republiky proslavil především pee-to-peer portál Zonky. Za dobu své existence už pomohl lidem k více než miliardě korun. Ač se z počátku tento způsob půjčování zdál některým jako zcela nesmyslný, dnes po P2P úvěru sáhne řada lidí raději než po klasickém bankovním úvěru. Proč?

Diskuse: 0

Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem jim půjčili už více jak miliardu korun
reklama
Nejlepší parťák chtěl po pěti letech navštívit Schumachera! Dozvěděl se zdrcující zprávu! - anotační obrázek
Nejlepší parťák chtěl po pěti letech navštívit Schumachera!…

Peer-to-peer online služba Zonky je na českém trhu od roku 2015. Za tuto dobu si k ní našli cestu jak žadatelé o půjčku, tak i investoři, kteří chtějí zhodnotit své naspořené peníze.

Sjednání P2P půjčky je rychlé a levné

P2P úvěr je výhodný pro všechny zúčastněné, a to jak pro žadatele a investory, tak i pro zprostředkovatele. Proto také každý měsíc roste objem půjčených peněz v rámci peer-to-peer platformy.

Absence mnoha velkých budov, nespočtu zaměstnanců a firemních aut dává Zonky možnost zprostředkovávat půjčky výhodněji než v bance. Osobní setkání v kamenných pobočkách je totiž nahrazeno rychlým a levnějším vyřízením po internetu.

Se Zonky si půjčíte na karavan, na koupelnu i na sny

Ten, kdo potřebuje půjčit, na webu portálu vyplní základní údaje o sobě, pošle naskenované dva doklady totožnosti a nezapomene připsat svůj příběh. Ne nadarmo se totiž říká, že příběh prodává.

Zonky nezajímá pouze to, zda jste student, v důchodu, na mateřské dovolené nebo zaměstnanec, a proto každý zájemce o úvěr musí ke své žádosti přidat i pár slov o tom, co bude penězi financovat. Díky svému příběhu, se pak i učitelce, která potřebuje půjčit na karavan, na úvěr složí 107 lidí.

Se Zonky lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem. A to nejen na karavan, ale i na novou koupelnu, na rozjezd podnikání nebo na auto.

Lidé si nejčastěji půjčují za 10% úrokovou sazbu

O samotné výhodnosti půjčky ale nerozhoduje příběh. Úrok je stanoven podle údajů uvedených v žádosti. Nevybírá si ho tak sám žadatel, ani ho neurčuje investor. Úrokovou sazbu stanovuje zprostředkovatel. Na Zonky se úrok pohybuje od 3,99 %, průměrně pak dlužníci získávají zhruba 10% úrok.

Průměrně si prostřednictvím online služby lidé půjčují 125 000 Kč. Nejen na tuto částku se vždy skládá více investorů a není výjimkou, že takto vysokou sumu žadatel získá během pár minut. Jakmile se investoři složí na celou půjčku, nic nebrání tomu zaslat peníze na účet dlužníka.

Proč jsou peer-to-peer půjčky v Česku tolik oblíbené a proč jsou lepší než úvěry v bance?

  1. Jsou levnější než klasické spotřebitelské půjčky nabízené bankovními domy.
  2. Jedná se o online půjčku, a tak její sjednání je snazší a rychlejší.
  3. Oproti bankám lidé půjčují lidem i na sny. Investoři nejsou tolik přísní v posuzování účelu jako bankovní domy.
  4. S P2P půjčkami lze ušetřit. Využít je lze i na refinancování drahého úvěru.
  5. S peer-to-peer půjčování můžete zhodnotit své úspory a pomoci druhým.

Diskuze: Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem jim půjčili už více než miliardu korun

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

O narození malého prince se dozvěděli i cestující v oblacích

23.04.2018 16:19 Společnost British Airways slaví radostnou událost, že nový přírůstek do britské královské rodiny bezpečně „přistál“ na světě. Na počest čerstvě narozeného prince umístila ve své příletové hale…

EU zatápí daňovým rájům

23.04.2018 15:31 Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci března dosáhl 13 002 a od začátku roku se snížil o 29 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj…

Předpověď počasí na noc a úterý 24. dubna

23.04.2018 15:25 Od západu k nám bude proudit oceánský vzduch, informuje ČHMÚ.

Sečete (ne)ochotně sekačkou trávu? Pozor, tohle všechno se…

23.04.2018 13:26 Práce se sekačkou se na první pohled jeví jako jednoduchá záležitost, ale opak může být pravdou. Zejména kvůli špatnému zacházení či zanedbané údržbě sekačky jste pak nuceni vyhledat servis a zároveň…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky