Jak a u kterých bank refinancovat hypotéku i bez doložení příjmu?

Komerční sdělení - Končí vám fixace hypotéky a přemýšlíte, jak ve splácení úvěru pokračovat? Společně s koncem fixace hypotéky máte možnost beztrestně odejít k jiné bance a hypotéku tzv. refinancovat. Hlavní motivací by mělo být získání lepších podmínek. Rozdíly jsou někdy opravdu značné. Lze však hypotéku refinancovat i bez doložení příjmu?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Co banky běžně kontrolují?

Banky před souhlasem s refinancováním hypotečního úvěru prověřují klienta z hlediska spolehlivosti a schopnosti splácet. Poté, co v prosinci 2016 vstoupila v účinnost nového zákona o spotřebitelském úvěru, postupují banky při posuzování úvěruschopnosti žadatele opatrněji. Bez doložení odpovídajících příjmů, které jsou pro dodržení splátkového kalendáře bezesporu klíčové, se situace komplikuje, avšak nic není ztraceno. Pokud jste byli pro původní banku seriózním klientem a již jste nějakou půjčku nebo hypotéku v minulosti uzavřeli, je pravděpodobné, že to bude nová banka při rozhodování brát v potaz.

Vaše úvěrová historie

Pro posouzení schopnosti splácet hypotéku má každá banka nastaveny určité limity a pravidla. Bezproblémově a včas splacené předchozí půjčky, hypotéky či jiné závazky jasně mluví ve prospěch klienta. Právě takzvaná „úvěrová historie“ je důležitým vodítkem pro banku a rozhodně ovlivní přístup při sjednávání budoucí smlouvy o refinancování hypotéky. Včasné a spolehlivé splácení má vliv na tolerantnější přístup při omezeném dokládání příjmů.

Na které banky se obrátit?

Prvním krokem každého, kdo se chystá refinancovat hypotéku, by mělo být srovnání nabídek. Nejvýhodnější hypotéku si rychle můžete spočítat v kalkulačce. Snadno tak zjistíte, zda-li se ve vašem případě vůbec vyplatí úvěr refinancovat. Nabídky budou odpovídat přesně zadaným požadavkům a vy hned budete mít přehled, jaké máte možnosti a kam má cenu se obrátit.

Jde-li o konkrétní podmínky refinancování bez doložení příjmu, jsou u největších bank následující:

  • Česká spořitelna nemá bližší podmínky pro refinancování hypoték pevně stanoveny, ale nabízí možnost jejich individuálního sjednání.
  • S doložením jednoho výpisu z hlavního běžného účtu každého z žadatelů lze navštívit pobočku Equa banky.
  • Ve Fio bance po vás budou vyžadovat čisté bankovní i nebankovní registry, řádně uhrazených nejméně 12 splátek, splátka navíc musí být nižší, nebo stejná jako u původního věřitele. O refinancování mohou žádat pouze stejní žadatelé jako u původního úvěru.
  • Pokud se obrátíte na Raffeisenbank, musíte mít také již řádně splaceno minimálně 12 splátek, nesmí dojít k navýšení měsíční splátky a o úvěr musejí žádat stejní žadatelé, jací byli uvedeni u původního úvěru.
  • Bance Sberbank postačí uvedení příjmů v žádosti a bude ověřovat jen platnost pracovního poměru nebo živnostenského oprávnění, k tomu je třeba doložit řádné splacení nejméně 12 splátek a nezměněnou finanční i rodinnou situaci.
  • Po řádném uhrazení nejméně 12 splátek se za nezměněné finanční i rodinné situace můžete obrátit i na hypoteční banku Wüstenrot.
  • Máte-li zdárně uhrazených 18 splátek a vaše finanční ani rodinná situace se nezměnila, můžete kontaktovat UniCreditBank.

Z refinancování nemusíte mít obavy

Refinancování hypotéky vám může ušetřit velké množství peněz, a proto by byla škoda se u konkurenčních bank minimálně neimformovat. Dokonce i refinancování bez doložení příjmu je možné, pokud za sebou máte úvěrovou historii bez zásadnějších vad na kráse.

Diskuze: Jak a u kterých bank refinancovat hypotéku i bez doložení příjmu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Dejte si v březnu pozor na oheň. Loni touto dobou poničil…

20.02.2018 18:12 V roce 2017 napáchal oheň v českých domácnostech škody za stamiliony. Hasiči vyjížděli k celkem 108 případům, kdy oheň zachvátil byt nebo jiné obytné prostory, a poškození museli na jeho obnovu…

Kdy dát dětem klíče od bytu nebo domu?

20.02.2018 17:33 Průzkumy ukazují, že 8 % dětí, které jsou hrdými majiteli klíčů, je mladších 9 let, 20 % rodičů předá klíče dítěti mezi 9 a 11 rokem. První klíče potomci však nejčastěji dostávají v době, kdy jsou…

Smrtící nástroj? Nezajištěné věci ve střešním boxu mohou…

20.02.2018 13:59 Lyžařská sezóna vrcholí a lidé běžně převážejí vybavení na sjezdovku ve střešním boxu svého vozidla. Často si však neuvědomí, že pro převoz věcí v boxu platí jiná pravidla, než pro klasický…

Lidé se bojí ztráty práce kvůli věku. Opravdu starší osoby…

20.02.2018 11:23 Více než 40 % zaměstnanců v technickém odvětví se obává ztráty práce kvůli vyššímu věku. Vyplývá to z aktuálního průzkumu portálu Indeed.com. Podle něj se až 36 % pracovníků setkalo s diskriminací…

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky