Nejabsurdnější pojišťovnické případy 2017. Neuvěříte, co všechno se vám může stát

99% případů pojišťoven tvoří standardní situace, úrazy a nemoci. Každý rok se ale najde pár podivných případů, které se běžné praxi vymykají a často balancují na hranici absurdity. AXA Assistance / AXA Partners vám přináší výběr toho nejzajímavějšího za rok 2017.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata - anotační obrázek
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata

Slisovaný student (USA)

Náš klient byl na pracovním pobytu v USA. Když se po návratu ze směny vrátil do svého ubytování, zjistil, že mu někdo omylem vyhodil boty do velkého lisu na odpadky. Po příchodu k lisu byl stroj neaktivní, muž do něj proto vlezl, aby své boty vylovil.

Lis byl ale automatizovaný, a když detekoval jeho tělo, sám se zapnul a začal ho lisovat. Naštěstí se včas zasekl, klient ale i tak skončil s mnohočetnými poraněními na operačním sále a musel být repatriován zpět do České republiky.

Stávkující nemocnice (Madagaskar)

Naše klientka zažila během dovolené na Madagaskaru doslova šílenou jízdu. Po havárii jejího zájezdního autobusu jí nejdříve místní doktor nevhodně ošetřil a přehlédl zlomeninu holenní kosti.

Po dramatickém 15hodinovém nočním převozu sanitkou přes půl ostrova byla hospitalizována v hlavním městě Antananarivu, kde pro změnu neměli dostatečné vybavení na léčbu jejího stále se zhoršujícího stavu. Ke zlomenině se totiž přidal zánět žil.

Za klientkou přiletěl náš lékař a zařídil letecký převoz na nedaleký ostrov Reunion, který měl být na léčbu lépe vybaven. Po příletu ale vyšlo najevo, že celá nemocnice stávkuje. Klientce šlo v tuto chvíli už o život, zánět vyvolával vysoké horečky.

Lékař proto osobně obíhal personál a přemlouval doktory i zdravotní sestry, aby mu pomohli ženu operovat. To se mu nakonec povedlo a klientce tím bez nadsázky zachránil život.

Splašený kočár (Rakousko)

Scéna jako z akčního filmu se odehrála v Rakousku. Naši klienti byli na projížďce v kočáře taženém koňmi. Spřežení se náhle vychýlilo z kurzu a s vozíkem to začalo nebezpečně házet. Náš klient vyhlédl z kočáru a zjistil, že vozka z neznámého důvodu omdlel.

Okamžitě proto vylezl za ním na kozlík a pokusil se koňské spřežení zklidnit, koně se však splašili ještě víc a muž z kočáru za jízdy vypadl. Z nehody si odnesl potrhané vazy v rameni a zlomenou klíční kost.

Perličky

Jistá řádová sestra po nás vymáhala náhradu škody, jejímž „pachatelem“ měl být samotný Bůh. Sestra tvrdila, že na ni seslal nemoc, a žádala o proplacení léčby.

Jeden z našich klientů trávil odpoledne na své lodi. V momentě, kdy si šel do kuchyňky umýt nádobí, loď samovolně explodovala. Muž naštěstí vyvázl bez vážnějších zranění.

To jiný klient si zase spletl čluny a omylem u mola odvázal záchranný člun v hodnotě skoro 600 000 Kč. Člun se ztratil na moři a už se nikdy nenašel. Kupodivu nešlo o oblast Bermudského trojúhelníku. 

Diskuze: Nejabsurdnější pojišťovnické případy 2017. Neuvěříte, co všechno se vám může stát

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Přes 220 tisíc lidí si vloni zkontrolovalo své důchodové…

18.01.2018 13:54 Aktualizováno Možnost ověřit si údaje, které nejen pro budoucí starobní důchod eviduje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), má každý občan bez ohledu na věk. Jednou za kalendářní rok může požádat o zaslání…

Předpověď počasí na noc a pátek 19. ledna

18.01.2018 13:53 Tlaková níže postoupí z Polska nad Pobaltí. Na naše území bude od západu proudit chladný a vlhký vzduch, informuje ČHMÚ.

Končí poplatky za platbu kartou. Pravidla pro ověřování…

18.01.2018 10:46 Mnozí z vás mají v živé paměti texty cedulek umístěných u pokladen. Stálo na nich, že si prodejce účtuje za platbu kartou poplatek ve výši několika procent. Spotřebitel zaskočený nedostatkem…

Daňové odpočty na životní pojištění? Pomůžeme vám se v nich…

18.01.2018 10:26 Se začátkem roku se pro mnohé blíží uzávěrka účetnictví za rok 2017. Pokud splňujete níže uvedené podmínky a platíte si životní pojištění, nezapomeňte na jeho odpočet. Pojišťovna MetLife pro vás…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky