Během jarních prázdnin dochází k největšímu počtu srážek na lyžích. Bez pojištění můžete zaplatit statisíce

Dvě třetiny Čechů vyráží lyžovat do zahraničí v únoru a březnu, tedy v období jarních prázdnin, kdy je na sjezdovkách největší provoz a riziko srážky s jiným lyžařem se rapidně zvyšuje. Pojišťovny v tomto období evidují nejvíce zranění. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny je každý třetí úraz z lyží vážný, ze snowboardu dokonce každý druhý. 17 % z nás přitom lyžuje bez cestovního pojištění.   

Diskuse: 0

Lyžování, ilustrační fotografie
reklama
Zemřel autor hitu Oh Happy Day, Edwin Hawkins († 74): Bojoval s vážnou nemocí! - anotační obrázek
Zemřel autor hitu Oh Happy Day, Edwin Hawkins († 74):…

S vysokým počtem lidí na sjezdovkách stoupá i množství úrazů. Horská služba hlásí meziroční nárůst o 7 %. Rizikovou skupinou jsou zvláště děti. I když jsou Češi stále zodpovědnější a oproti předchozím rokům více používají helmu, stále ve velké míře riskují, jelikož nevěnují dostatečnou pozornost cestovnímu pojištění. Často spoléhají na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který lze uplatnit jen ve státem provozovaných zařízení, přičemž většina klinik v horských oblastech je soukromá. „EHIC karta navíc obsahuje pouze základní zdravotní pojištění. Zásah vrtulníku horské služby, transport do ČR či způsobenou škodu pak musí člověk uhradit ze svého. V takovém případě se jedná o statisícové částky,“ upozorňuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. 

Při výběru cestovního pojištění je tedy důležité věnovat pozornost nejen limitům na léčebné výlohy, ale i limitům na transport a pojištění odpovědnosti za škodu. Standardem musí být i kvalitní asistenční služba, která poskytne pomoc v případě zranění a dohlédne na průběh léčby.

Pokud v dojde ke zranění při srážce s jiným lyžařem, je nutné, aby pojištění krylo i právní zastoupení. V zahraničí je dnes běžné, že účastníci nehody na sebe vzájemně podávají předběžnou žalobu. Policie či soud pak až následně rozhoduje o viníkovi nehody.

 Lidé si často neuvědomují, jaké druhy nákladů tvoří celkovou částku za léčbu úrazu. „Příkladem je případ našeho klienta, který v Alpách srazil 55letou lyžařku. Žena utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy,“ říká Vlastimil Divoký.

Rozklad celkových nákladů spojených s úrazem sražené lyžařky v Alpách

převoz vrtulníkem ze sjezdovky do nemocnice

90 000 Kč

náklady na léčení v zahraničí (vč. operací a převozů)

318 000 Kč

pokračující léčba ve vlasti zraněné (vč. operací a repatriace)

420 000 Kč

ušlý zisk zraněné

645 000 Kč

bolestné

143 000 Kč

zhoršení společenského uplatnění

168 000 Kč

rehabilitace a další náklady spojené s léčbou, např. doprava k lékaři

132 000 Kč

právní zastoupení

94 000 Kč

znalecké posudky

35 000 Kč

 

 

CELKEM

2 045 000 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komplexní pojištění, které obsahuje i pojištění odpovědnosti, přitom na den stojí zhruba stejně, jako jedno svařené víno či punč. Sjednat ho můžeme jednoduše on-line. Veškeré informace k pojistce i osobní doklady si uložíme do mobilní aplikace Moje Evropská a kartičku pojištění tak můžeme nechat doma. Děti do 18 let obdrží automaticky slevu 50 %. Pro ostatní je připravena sleva 10 % při registraci do klientské zóny Moje Evropská. 

Diskuze: Během jarních prázdnin dochází k největšímu počtu srážek na lyžích. Bez pojištění můžete zaplatit statisíce

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Rušení stravenek a odpočtů na hypotéky? Objektivní důvod…

16.01.2018 16:50 Aktualizováno Ministerstvo financí oznámilo záměr jednat o zrušení daňového zvýhodnění stravenek a hypoték. Unie zaměstnavatelských svazů ČR to považuje za velmi nesystémové, protože k tomu neexistuje objektivní…

Nákup ojetiny ze zahraničí? Rizika, která vám hrozí

16.01.2018 16:49 Aktualizováno Češi již delší dobu preferují nákup automobilů českého původu. Podle čerstvých statistik Sdružení dovozců automobilů (SDA) za rok 2017 mají Češi stále menší zájem o dovoz ojetin ze zahraničí a…

Předpověď počasí na noc a středu 17. ledna

16.01.2018 15:20 Za okluzní frontou k nám bude proudit chladný oceánský vzduch, informuje ČHMÚ.

Ropa a zlato jedou na vlně slabšího amerického dolaru

16.01.2018 15:02 Přinášíme komentář Romana Koděry ze Saxo Bank k aktuální situaci na burze.

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky