Během jarních prázdnin dochází k největšímu počtu srážek na lyžích. Bez pojištění můžete zaplatit statisíce

Dvě třetiny Čechů vyráží lyžovat do zahraničí v únoru a březnu, tedy v období jarních prázdnin, kdy je na sjezdovkách největší provoz a riziko srážky s jiným lyžařem se rapidně zvyšuje. Pojišťovny v tomto období evidují nejvíce zranění. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny je každý třetí úraz z lyží vážný, ze snowboardu dokonce každý druhý. 17 % z nás přitom lyžuje bez cestovního pojištění.   

Diskuse: 0

Lyžování, ilustrační fotografie
reklama

S vysokým počtem lidí na sjezdovkách stoupá i množství úrazů. Horská služba hlásí meziroční nárůst o 7 %. Rizikovou skupinou jsou zvláště děti. I když jsou Češi stále zodpovědnější a oproti předchozím rokům více používají helmu, stále ve velké míře riskují, jelikož nevěnují dostatečnou pozornost cestovnímu pojištění. Často spoléhají na Evropský průkaz zdravotního pojištění, který lze uplatnit jen ve státem provozovaných zařízení, přičemž většina klinik v horských oblastech je soukromá. „EHIC karta navíc obsahuje pouze základní zdravotní pojištění. Zásah vrtulníku horské služby, transport do ČR či způsobenou škodu pak musí člověk uhradit ze svého. V takovém případě se jedná o statisícové částky,“ upozorňuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. 

Při výběru cestovního pojištění je tedy důležité věnovat pozornost nejen limitům na léčebné výlohy, ale i limitům na transport a pojištění odpovědnosti za škodu. Standardem musí být i kvalitní asistenční služba, která poskytne pomoc v případě zranění a dohlédne na průběh léčby.

Pokud v dojde ke zranění při srážce s jiným lyžařem, je nutné, aby pojištění krylo i právní zastoupení. V zahraničí je dnes běžné, že účastníci nehody na sebe vzájemně podávají předběžnou žalobu. Policie či soud pak až následně rozhoduje o viníkovi nehody.

 Lidé si často neuvědomují, jaké druhy nákladů tvoří celkovou částku za léčbu úrazu. „Příkladem je případ našeho klienta, který v Alpách srazil 55letou lyžařku. Žena utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy,“ říká Vlastimil Divoký.

Rozklad celkových nákladů spojených s úrazem sražené lyžařky v Alpách

převoz vrtulníkem ze sjezdovky do nemocnice

90 000 Kč

náklady na léčení v zahraničí (vč. operací a převozů)

318 000 Kč

pokračující léčba ve vlasti zraněné (vč. operací a repatriace)

420 000 Kč

ušlý zisk zraněné

645 000 Kč

bolestné

143 000 Kč

zhoršení společenského uplatnění

168 000 Kč

rehabilitace a další náklady spojené s léčbou, např. doprava k lékaři

132 000 Kč

právní zastoupení

94 000 Kč

znalecké posudky

35 000 Kč

 

 

CELKEM

2 045 000 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komplexní pojištění, které obsahuje i pojištění odpovědnosti, přitom na den stojí zhruba stejně, jako jedno svařené víno či punč. Sjednat ho můžeme jednoduše on-line. Veškeré informace k pojistce i osobní doklady si uložíme do mobilní aplikace Moje Evropská a kartičku pojištění tak můžeme nechat doma. Děti do 18 let obdrží automaticky slevu 50 %. Pro ostatní je připravena sleva 10 % při registraci do klientské zóny Moje Evropská. 

Diskuze: Během jarních prázdnin dochází k největšímu počtu srážek na lyžích. Bez pojištění můžete zaplatit statisíce

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Cena másla je nejvyšší v novodobé historii a stále roste.…

21.09.2017 10:13 Rostoucí cena másla mění chování tuzemských zákazníků. Šest lidí z deseti omezilo za poslední měsíc jeho běžnou spotřebu a ostatní o tom v případě zdražení 250gramového balení na 60 korun a více…

Firmy tankují stále častěji za plošné ceny. Jsou dostupné i…

21.09.2017 10:07 Obliba plošných cen pohonných hmot neustále roste. Jejich výhoda spočívá v tom, že lze tankovat bez ohledu na lokalitu kdekoliv v rámci Česka za jednotnou cenu, která je dlouhodobě pod průměrem ČR.…

Jak se vám změní splátka hypotéky, budete-li refinancovat?

21.09.2017 09:44 Úrokové sazby v poslední době vzrostly nejvíce u hypoték, kde poměr výše úvěru k hodnotě zástavy (LTV) přesahuje 80 %. Může za to omezení ze strany České národní banky (ČNB). Končí-li vám v…

Česku se daří. Volných pracovních míst přibylo nejvíc v…

21.09.2017 09:38 Hospodářský růst v první polovině roku zrychloval. Zvýšil se objem poskytnutých hypoték a nemovitosti zdražovaly. Zaměstnanost rostla. Volných pracovních míst přibylo nejvíc v historii. Vyplývá to z…

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky