Léto pomalu končí, druhá vlna dovolených v exotice začíná

Po hlavní letní sezóně vyráží na dovolenou zejména lidé bez dětí. Dovolenou si totiž mohou naplánovat bez ohledu na prázdniny. Kam se vydat, abychom si prodloužili letošní léto, které nenabídlo tolik dnů ke koupání?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Téměř třicetistupňové teploty a jasnou oblohu si v září užijeme v Turecku, Řecku, Portugalsku i Španělsku. Díky nižším teplotám oproti letním měsícům můžeme dovolenou pojmout více aktivně a vyrazit tak na kolo nebo na túru. Nižší teploty oceníme i během objevování památek.

Pokud se rozhodneme strávit dovolenou ve vzdálenější destinaci, nabízí se široký výběr zájezdů do exotiky. Velmi oblíbeným cílem Čechů jsou Spojené arabské emiráty, které jsou synonymem pro krásné pláže, luxusní hotely a vysoký standard služeb i bezpečnosti. Vzhledem k odlišné kultuře zde ale musíme respektovat místní zvyky. I když morální pravidla velmi pokročila, mimo hotelový resort by ženy měly mít zahalená ramena a kolena.

Do konce října je ideální období pro navštívení velmi oblíbeného indonéského ostrova Bali, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Díky své rozmanitosti nabízí úchvatné pohledy na deštné lesy a rýžová pole, ale i dlouhé písčité pláže s křišťálovou vodou. Večery můžeme strávit v jedné z tisíců restaurací, ve kterých ochutnáme jak místní tradiční pokrmy, tak kulinářské výtvory západoevropské kuchyně. I přes silný vliv západních zemí ale nesmíme zapomenout, že se nacházíme v jihovýchodní Asii, kde nám hrozí mnoho zdravotních rizik z jídla a pití. Tradiční jídla se zde často vaří přímo na ulici v horších hygienických podmínkách, a proto často může dojít k problémům se zažíváním. „Čtvrtina léčebných výloh z exotických zemí v loňském roce byla zapříčiněna právě gastroenteritidou. Proto bychom se měli vyvarovat i nebalené vodě a nápojům s ledem,“ upozorňuje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Opatrní musíme být i v Thajsku, které je u Čechů vůbec nejoblíbenější exotickou zemí. Sezóna zde začíná v říjnu. Pozor si musíme dát zejména při cestování po ostrovech. Vzhledem k hustému provozu a špatnému stavu silnic je nezbytné řízení věnovat zvýšenou pozornost. „V minulém roce jsme řešili případ zraněného motocyklisty, který havaroval na svém skútru. Utrpěl rozsáhlé odřeniny a zlomeninu klíční kosti. Celkové náklady na transport do nemocnice, operaci, hospitalizaci a následné léčení se vyšplhaly na 243 tisíc korun,“ říká Vlastimil Divoký. Dalším častým zraněním bývají odřeniny od korálů.  

V listopadu začíná sezóna na Srí Lance, kde platí stejná pravidla při stravování jako v ostatních asijských zemí. Na Srí Lance je zvláště velmi důležité dodržovat pitný režim, aby nedošlo k dehydrataci. Pokud budeme nuceni vyhledat lékaře, musíme počítat s tím, že běžná lékařská péče není na takové úrovni, jako v západní Evropě. „Pro poskytnutí kvalitní péče proto doporučujeme kontaktovat asistenční službu pojišťovny, která nám doporučí odpovídajícího lékaře, popřípadě u něho zajistí návštěvu a ošetření,“ říká Vlastimil Divoký.

Pokud nás nelákají asijské země, Dominikánská republika, Mexiko nebo Kuba jsou skvělou alternativou pro podzimní dovolenou. Všechny tyto destinace mají nezapomenutelnou atmosféru, kterou si vychutnáme při poslechu latinsko-amerických rytmů a skvělých koktejlů. Pozor si ale musíme dát na zvýšený počet krádeží jak na ulici, tak v hotelových resortech.

Pojištění pro všechny případy

Země, do kterých cestujeme na podzim, jsou převážně mimo Evropu, a proto nemůžeme při ošetření uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ať už se vydáme kamkoli, neměli bychom tedy zapomenout na kvalitní cestovní pojištění. Základem jsou kvalitní asistenční služby, které oceníme zvláště v asijských zemích, kde se často setkáváme s jazykovou bariérou. Důležité jsou i adekvátně vysoké limity léčebných výloh a nákladů na transport. Při závažnějších zranění je totiž nutný transport z ostrovních letovisek na pevninu, kde se nachází specializované nemocnice. Například z Bali se pacienti často převážejí do Singapuru. Počítat musíme i s tím, že většina ambulantních ošetření se v těchto částech světa platí v hotovosti.

Specialisté z ERV Evropské pojišťovny proto sestavili komplexní balíček pojištění Sbaleno ve variantě „K moři“, který poskytuje rozsáhlou pojistnou ochranu a obsahuje všechny důležité součásti pro bezstarostnou dovolenou. Sjednat si ho můžeme snadno online a stejně tak můžeme nahlásit pojistnou událost, která je po předložení všech potřebných dokumentů vyřízena do sedmi pracovních dnů. Děti do 18 let automaticky obdrží slevu 50 % a pro ty ostatní si ERV Evropská pojišťovna připravila slevu 10 % při registraci do klientské zóny Moje Evropská.  

Diskuze: Léto pomalu končí, druhá vlna dovolených v exotice začíná

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Sdílená ekonomika se začíná v Česku prosazovat i na trhu…

28.06.2017 12:03 Sdílená ekonomika se po dopravě a ubytování začíná prosazovat i na trhu práce. Na sdílené ekonomice nás nejvíc láká větší flexibilita, svoboda při organizaci času, levnější služby a samozřejmě také…

Nastupujete do svého prvního zaměstnání? Jak je to s…

28.06.2017 11:50 V letních měsících nastupují mnozí absolventi do svého prvního zaměstnání. Někteří si však udělají ještě poslední prázdniny. Jak je to s daňovými povinnostmi? Kdy mohou rodiče ještě uplatnit daňové…

Který balkánský sýr si vybrat? Většina má problémy s…

28.06.2017 11:18 Zeleninový salát může výrazně vylepšit balkánský sýr, ale který z mnoha produktů na trhu vybrat? Spotřebitelský časopis dTest důkladně zanalyzoval celkem 15 sýrů balkánského typu z českých obchodů.…

Lidé platí dluhy svých sousedů, aniž by to tušili

28.06.2017 08:05 Pro laika to je už na první pohled nesmysl, každý by si přece měl své dluhy hradit sám. Jenže stačí, abyste byli členy společenství vlastníků (SVJ) a už to tak úplně neplatí.

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky