Léto pomalu končí, druhá vlna dovolených v exotice začíná

Po hlavní letní sezóně vyráží na dovolenou zejména lidé bez dětí. Dovolenou si totiž mohou naplánovat bez ohledu na prázdniny. Kam se vydat, abychom si prodloužili letošní léto, které nenabídlo tolik dnů ke koupání?

Diskuse: 0

Léto pomalu končí, druhá vlna dovolených v exotice začíná - anotační foto
reklama

Téměř třicetistupňové teploty a jasnou oblohu si v září užijeme v Turecku, Řecku, Portugalsku i Španělsku. Díky nižším teplotám oproti letním měsícům můžeme dovolenou pojmout více aktivně a vyrazit tak na kolo nebo na túru. Nižší teploty oceníme i během objevování památek.

Pokud se rozhodneme strávit dovolenou ve vzdálenější destinaci, nabízí se široký výběr zájezdů do exotiky. Velmi oblíbeným cílem Čechů jsou Spojené arabské emiráty, které jsou synonymem pro krásné pláže, luxusní hotely a vysoký standard služeb i bezpečnosti. Vzhledem k odlišné kultuře zde ale musíme respektovat místní zvyky. I když morální pravidla velmi pokročila, mimo hotelový resort by ženy měly mít zahalená ramena a kolena.

Do konce října je ideální období pro navštívení velmi oblíbeného indonéského ostrova Bali, který uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Díky své rozmanitosti nabízí úchvatné pohledy na deštné lesy a rýžová pole, ale i dlouhé písčité pláže s křišťálovou vodou. Večery můžeme strávit v jedné z tisíců restaurací, ve kterých ochutnáme jak místní tradiční pokrmy, tak kulinářské výtvory západoevropské kuchyně. I přes silný vliv západních zemí ale nesmíme zapomenout, že se nacházíme v jihovýchodní Asii, kde nám hrozí mnoho zdravotních rizik z jídla a pití. Tradiční jídla se zde často vaří přímo na ulici v horších hygienických podmínkách, a proto často může dojít k problémům se zažíváním. „Čtvrtina léčebných výloh z exotických zemí v loňském roce byla zapříčiněna právě gastroenteritidou. Proto bychom se měli vyvarovat i nebalené vodě a nápojům s ledem,“ upozorňuje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Opatrní musíme být i v Thajsku, které je u Čechů vůbec nejoblíbenější exotickou zemí. Sezóna zde začíná v říjnu. Pozor si musíme dát zejména při cestování po ostrovech. Vzhledem k hustému provozu a špatnému stavu silnic je nezbytné řízení věnovat zvýšenou pozornost. „V minulém roce jsme řešili případ zraněného motocyklisty, který havaroval na svém skútru. Utrpěl rozsáhlé odřeniny a zlomeninu klíční kosti. Celkové náklady na transport do nemocnice, operaci, hospitalizaci a následné léčení se vyšplhaly na 243 tisíc korun,“ říká Vlastimil Divoký. Dalším častým zraněním bývají odřeniny od korálů.  

V listopadu začíná sezóna na Srí Lance, kde platí stejná pravidla při stravování jako v ostatních asijských zemí. Na Srí Lance je zvláště velmi důležité dodržovat pitný režim, aby nedošlo k dehydrataci. Pokud budeme nuceni vyhledat lékaře, musíme počítat s tím, že běžná lékařská péče není na takové úrovni, jako v západní Evropě. „Pro poskytnutí kvalitní péče proto doporučujeme kontaktovat asistenční službu pojišťovny, která nám doporučí odpovídajícího lékaře, popřípadě u něho zajistí návštěvu a ošetření,“ říká Vlastimil Divoký.

Pokud nás nelákají asijské země, Dominikánská republika, Mexiko nebo Kuba jsou skvělou alternativou pro podzimní dovolenou. Všechny tyto destinace mají nezapomenutelnou atmosféru, kterou si vychutnáme při poslechu latinsko-amerických rytmů a skvělých koktejlů. Pozor si ale musíme dát na zvýšený počet krádeží jak na ulici, tak v hotelových resortech.

Pojištění pro všechny případy

Země, do kterých cestujeme na podzim, jsou převážně mimo Evropu, a proto nemůžeme při ošetření uplatnit Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ať už se vydáme kamkoli, neměli bychom tedy zapomenout na kvalitní cestovní pojištění. Základem jsou kvalitní asistenční služby, které oceníme zvláště v asijských zemích, kde se často setkáváme s jazykovou bariérou. Důležité jsou i adekvátně vysoké limity léčebných výloh a nákladů na transport. Při závažnějších zranění je totiž nutný transport z ostrovních letovisek na pevninu, kde se nachází specializované nemocnice. Například z Bali se pacienti často převážejí do Singapuru. Počítat musíme i s tím, že většina ambulantních ošetření se v těchto částech světa platí v hotovosti.

Specialisté z ERV Evropské pojišťovny proto sestavili komplexní balíček pojištění Sbaleno ve variantě „K moři“, který poskytuje rozsáhlou pojistnou ochranu a obsahuje všechny důležité součásti pro bezstarostnou dovolenou. Sjednat si ho můžeme snadno online a stejně tak můžeme nahlásit pojistnou událost, která je po předložení všech potřebných dokumentů vyřízena do sedmi pracovních dnů. Děti do 18 let automaticky obdrží slevu 50 % a pro ty ostatní si ERV Evropská pojišťovna připravila slevu 10 % při registraci do klientské zóny Moje Evropská.  

Diskuze: Léto pomalu končí, druhá vlna dovolených v exotice začíná

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Mráz, bezvětří a ceny elektřiny nad 100 euro pomohlo akciím ČEZ zastavit letošní propady - anotační obrázek

Mráz, bezvětří a ceny elektřiny nad 100 euro pomohlo akciím…

19.01.2017 09:31 Evropské akcie v závěru obchodování dohánějí ztráty nabrané během dne. Index Stoxx Europe 600 dnes táhnou dolů především finanční instituce, jejichž akcie ztrácí 0,3 %. Britský FTSE 100 zastavil…

Alternativní školy táhnou. Děti se vzdělávají bez učebnic i známek - anotační obrázek

Alternativní školy táhnou. Děti se vzdělávají bez učebnic i…

19.01.2017 09:23 Nabídku klasického vzdělávání rozšiřují v České republice také alternativní školy, které se objevují na úrovni od mateřských po střední školy a gymnázia. Zatímco některé fungují zcela samostatně,…

Levné hypotéky končí, na výhodný úvěr na bydlení je nejvyšší čas - anotační obrázek

Levné hypotéky končí, na výhodný úvěr na bydlení je…

19.01.2017 07:11 Průměrná sazba hypotečních úvěrů se v prosinci udržela na rekordní úrovni z listopadu. Roky neustálého přepisování hypotečních rekordů ale nepochybně končí. Banky již v prosinci úvěry začaly…

Africký mor se šíří Evropou. Jedná se o vysoce nakažlivý vir

18.01.2017 20:53 Aktualizováno Nejen ptačí chřipka nebo ta klasická, ale i další nemoci se v posledních dnech objevují v Evropě. Ale zatímco viry jako ebola nebo zika jsou na ústupu, starý kontinent děsí nová nákaza, morová.

Související:

reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky