Praktické a nevšední tipy na dárky. Co třeba Wi-Fi zásuvka nebo chytrá sprcha?

Nákup dárků pro spoustu lidí představuje zdlouhavé hledání toho pravého a nekonečné řady v obchodech. Zkuste Vánoce jinak. Místo tradičních zbytečností obdarujte celou rodinu praktickými a navíc chytrými dárky. V dnešní době nakoupíte snadno online například chytrou sprchu, hodinky nebo Wi-Fi zásuvku.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Troška otevřeně: Rozdrcená páteř, umírání, samota! - anotační obrázek
Troška otevřeně: Rozdrcená páteř, umírání, samota!

Neotřelé dárky, které vaši blízcí ocení během celého roku? O několika víme. Nemusíte hned z celé vaší domácnosti dělat takzvaně chytrou, ale můžete se tomu přiblížit díky pořízení několika produktů. „Zatímco před lety byla instalace chytré domácnosti výhradně úkolem pro specializované firmy, dnes si chytré zásuvky nebo sprchu může koupit a snadno nainstalovat kdokoli,“ vysvětluje Tomáš Holčík, redaktor technologického webu Živě.cz.

Po maminku, která stále někam spěchá

Co koupit ženě, která je stále v jednom kole? Stylové chytré hodinky potěší a zároveň poslouží jako pomocník v nabitém denním programu. Nejenže díky nim sledujete čas, můžete také hlídat fyzickou aktivitu, rychle odpovídat na zprávy z telefonu nebo si přes ně nastavit budík. Většina modelů chytrých hodinek je k dostání v různých barvách a elegantním provedení. Jako další praktický dárek může přijít vhod též relaxační sprchová hlavice, která umí přehrávat hudbu. Snadno ovladatelná a velmi výkonná hlavice poskytuje komfortní sprchu připomínající kapky deště. Každodenní chvíle ve sprše bude zážitkem s vaší oblíbenou hudbou.

Tatínci ocení…

Radost pod stromečkem si zaslouží všichni, ale vybrat dárek pro muže je často velkým oříškem. Většina mužů má ráda své auto a veškeré příslušenství k němu. Pokud takového muže doma máte, možná uvítá jednu chytrou vychytávku od T-Mobile. Jejich produkt se jmenuje Chytré auto a majiteli zajistí neustálou kontrolu nad jeho vozem. Aplikace vám hlásí přímo do telefonu informace o nežádoucím pohybu vozidla nebo jeho krádeži ve vaší nepřítomnosti. Také informuje o technickém stavu vozu a případných chybách v řízení. Navíc je nyní k dostání nová verze produktu. „T-Mobile spouští novou verzi svého produktu Chytré auto umožňující vytvořit ve voze Wi-Fi síť prostřednictvím nového OBD zařízení. Tato možnost je velmi praktická pro spolucestující s pracovními úkoly a jistě ji velmi ocení i rodiče dětí, obzvlášť při dlouhých cestách,“ říká Otakar Mráz, senior manažer DT Connected Car Hub.

Jak zabavit děti chytře?

Nákup dárků pro děti je většinou snadný. Ale co koupit, pokud chceme, aby se děti během hraní také vzdělávaly? Nabízí se třeba virtuální realita, kterou vyrábí společnost Mattel. Jejich speciální brýle View-Master jsou určeny dětem od 7 let. Brýle v kombinaci s chytrým telefonem dokážou vaše děti provést cizími zeměmi nebo pralesem s již vyhynulými zvířaty. Součástí zážitkových balíčků je například encyklopedie Podmořský svět, Vesmír, Zajímavá místa, Dinosauři nebo Divočina. Takové virtuální výlety si vaše děti bezpochyby zamilují, navíc si z nich odnesou spousty důležitých informací, jež si zapamatují prostřednictvím zážitku.

Jak pomoci prarodičům

Potěšit seniory něčím praktickým, co jim dopomůže k úspoře financí? V tomto případě se nabízí zakoupit šetřiče vody Watersavers, které lze snadno namontovat na vodovodní baterii. Pokud jste navíc zákazníky společnosti E.ON, máte při jejich pořízení nárok na 20 % slevu. Máte-li v rodině aktivní a pohybově zdatné seniory, můžete jim koupit elektrokola. „Elektrokolo vypadá stejně jako běžné kolo, jen díky elektrickému pohonu usnadňuje námahu při šlapání. Starší lidé ocení modely se sníženým nástupem, který je pohodlnější a bezpečnější. Naši zákazníci získají při pořízení elektrokola Lectron slevu až 5 000 korun,“ doplňuje Erika Širůčková ze společnosti E.ON.

Pro celou rodinu

Dárek, který doma ocení všichni? Může to být Wi-Fi zásuvka, která umožní dálkové zapnutí a vypnutí spotřebiče právě pomocí Wi-Fi nebo GSM (mobilní data). Ovládat ji můžete snadno z mobilního telefonu nebo tabletu. „Sázkou na jistotu bude chytrá Wi-Fi zásuvka, tedy přes mobilní aplikaci ovládaná zásuvka, kterou můžete zapnout či vypnout přes internet. Například TP-LINK HS110 dokáže i měřit spotřebu připojených zařízení,“ doplňuje Holčík.

Diskuze: Praktické a nevšední tipy na dárky. Co třeba Wi-Fi zásuvka nebo chytrá sprcha?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Sezona zmrzliny je tady. Jaké budou trendy?

25.04.2018 14:53 S příchodem teplého počasí začíná i sezona zmrzliny. Na zákazníky čeká řada nových příchutí oblíbených značek, na své si přijdou i vyznavači zdravého životního stylu, protože i v případě zmrzlin se…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 26. dubna

25.04.2018 12:44 Přes naše území bude v noci postupovat studená fronta, počasí zejména na jihovýchodě území ovlivní frontální vlna. Během dne se od západu nad naše území rozšíří tlaková výše, informuje ČHMÚ.

Stávka na letišti. Jak v takových situacích postupovat?

25.04.2018 11:40 V posledních týdnech se poměrně hojně začínají vyskytovat zprávy o chystaných či probíhajících stávkách v letecké dopravě. Kvůli nim pak dochází ke zrušení desítek či stovek letů. Jak by se měl…

Lidé potřebují vitamin B12. Máte ho dostatek i vy?

25.04.2018 11:20 Aktualizováno Většina z nás se soustředí především na makro složení naší stravy – hlídáme si sacharidy, tuky, bílkoviny. Zapomínáme však na důležité minerály a vitaminy, které se podílejí na fyziologické funkci…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky