Jak vybrat ten správný vysavač na dřevěné podlahy?

V tomto případě pro vás je nejdůležitější vlastností to, jak šetrně je provedena sací hlavice. Věnujte proto při výběru pozornost této části. Obecně jsou dřevěné podlahy, co se náchylnosti k poškození týká, mnohem citlivější než laminátové.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Zemřel zakladatel AC/DC Malcolm Young - anotační obrázek
Zemřel zakladatel AC/DC Malcolm Young

Ať je podlahová krytina ošetřena jakýmkoli způsobem, každodenní opakované přejíždění umělé hmoty nebo jiného tvrdého materiálu hubice zanechá časem stopy na každém laku.

„Co se týká rotačního kartáče, ten by měl jít vypnout a úplně schovat do sací hlavice, nebo ještě lépe by měl vysavač obsahovat speciální hlavici na citlivé povrchy. Rotační kartáč kvůli nebezpečí poškrábání na citlivé podlaze nikdy nepoužívejte, nehledě k tomu, že zde sací hlavice s rotujícím kartáčem špínu namísto vysátí „odstřelí“ do jiné části místnosti,“ říká Martin Pitoňák, produktový manažer značky Dirt Devil ve společnosti BaSys CS.

Lehký bezdrátový (akumulátorový) bezsáčkový vysavač, který je kromě turbo kartáče na koberce dodáván i se speciální hubicí na šetrné vysátí dřevěných podlah. Snadno z něj vyjmete praktický ruční vysavač, se kterým uklidíte doslova kdekoli, i v autě bez dosahu elektrické zásuvky.

Diskuze: Jak vybrat ten správný vysavač na dřevěné podlahy?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Úřad práce bude část příspěvku na živobytí vyplácet v…

18.11.2017 11:28 Aktualizováno Úřad práce ČR musí podle novely zákona o pomoci v hmotné nouzi vyplácet část příspěvku na živobytí prostřednictvím poukázek. Tato změna se do zákona dostala poslaneckou iniciativou. Od prosince tak…

Prasklina na čelním skle. Kdy ji stačí scelit?

18.11.2017 10:12 Pryč jsou časy, kdy bylo kvůli drobné prasklině třeba vyměnit celé čelní sklo. Oprava autoskel pomocí scelování je dnes oblíbenou alternativou k výměně skla. Allianz vám ji zajistí provést na…

Předpověď počasí na noc a neděli 19. listopadu

18.11.2017 10:04 Kolem tlakové níže se středem nad Skandinávií k nám bude zesilovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Důchody z pohledu mužů? Takhle řeší své "hříchy mládí"

17.11.2017 16:22 Aktualizováno Většina českých mužů si sice spoří na penzi, stranou ale odkládají naprosto nedostatečné částky. Situace se změní až s vyšším věkem, kdy muži začínají dohánět finanční „hříchy mládí“, ukázal průzkum…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky