Květy, které můžete naservírovat hostům. Zkoušeli jste je již?

Zelenina, ovoce, to jsou již zaběhlé potraviny, které se dají sice skvěle kombinovat, ale nemohou již moc překvapit. Ale za to jedlé květiny! Zkoušeli jste je již?

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s orgasmem. Jaké? - anotační obrázek
Když chlap nedosáhne vyvrcholení: I muži mají problémy s…

Rudé růže ve váze, levandule u ranní kávy na terase, zahrada svítící ohnivou barvou měsíčku a řeřich. Dokonce i letní šaty mohou být se vzorem poupat či květů. Květiny jsou zkrátka trendy! Možná vám ale unikl jeden fakt a to, že květiny jsou k jídlu.

Nejen že budete in, ale uděláte i něco pro své zdraví. Mnohé totiž obsahují antioxidanty, polyfenoly, vitaminy, enzymy či minerály.

Dejte si ale pozor, podobně jako jsou houby jedlé, méně jedlé a jedovaté, tak je to i s květinami. Raději se jako začátečnice soustřeďte na užší okruh těch zaručeně neškodných a současně zdraví prospěšných.

Květiny trhejte nejlépe ráno, kdy jsou zaručeně čerstvé. Pečlivě také vybírejte místo sběru - příkopům u silnice se raději vyhněte obloukem. Není nad květiny vypěstované osobně, ať už na zahradě nebo i v truhlíku za oknem.

Začněte s růží! Zkuste si připravit například orientální kuskus s drůbežím masem. Do kuskusu  přidáte rudé okvětní lístky, čímž pokrm obarvíte na růžovo a dodáte mu příjemné aroma. Růže je květina lásky, proto není divu, že je dobrá i na srdíčko, má vynikající účinky při léčbě kardiovaskulárních onemocnění.

Levandule nejen krásně voní, ale i úžasně chutná. Kdo viděl v jihofrancouzské Provence modrofialová pole s kopečky levandule a cítil její vůni, je ztracen a už navždy kupuje levandulové džemy, octy, oleje, mýdla, voňavky i polštářky na spaní. Zkuste uklidňující levandulový čaj, přidejte ji do domácí zmrzliny či upečte sušenky nebo ji přidejte pod maso při pečení.

Starší generace si moc dobře pamatuje jak zajímavou chuť měly fialkové bonbony. S fialkami se dají provádět hotová kouzla. A jak na ně? Květ obalíte v rozšlehaném bílku, posypte krystalovým cukrem a necháte uschnout. Netradiční cukroví si každý pochválí.

Měsíček lékařský prý působí blahodárně na zrak, odstraňuje volné radikály a působí jako antioxidant. Dále obsahuje betakaroten, které, jak jistě víte, podporuje zdravé opálení. Tato usměvavá oranžová květina se hodí nejen sušená na čaj, čerstvá „rozveselí“ jogurt, pomazánky, těstoviny, rýži, koláč a samozřejmě salát.

Kromě zmíněných květin můžete svůj oblíbený zeleninový salát ozvláštnit přidáním sedmikrásek, karafiátů, chrp, macešek, nebo řeřich.

Zkuste novou kuchyni. Léto je čas, který k tomu přímo vybízí. Experimentujte a pohostěte své přátele novinkami, které zajisté ocení.

Diskuze: Květy, které můžete naservírovat hostům. Zkoušeli jste je již?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Výsledky voleb bychom mohli znát už dnes večer

21.10.2017 10:41 Ve 14 hodin se uzavřou volební místnosti a okrskové volební komise začnou počítat hlasy. Výsledky většiny okrsků by měly být k dispozici ve večerních hodinách.

Jak se vyvíjela životní úroveň Čechů v uplynulých…

20.10.2017 16:18 Vývoj výše průměrného měsíčního příjmu českých domácností, růst průměrných mezd zaměstnanců, procentní nárůst příjmů domácností seniorů, změny ve struktuře spotřeby, údaje o tvorbě úspor a úvěrů…

Novozélandský dolar padá po ohlášení vlády na Novém Zélandu

20.10.2017 15:55 Nejdramatičtější zprávou na měnovém trhu v tomto týdnu byl propad novozélandského dolaru o 1,5 % vůči AUD a USD. Informuje John Hardy, vedoucí oddělení forexu Saxo Bank.

Pumpy již používají nové značení paliv. Proč "B" neoznačuje…

20.10.2017 15:37 Evropská komise zavedla jednotné značení motorových paliv v celé EU. Za rok touto dobou musejí být novými symboly označeny stojany i tankovací pistole na všech čerpacích stanicích, ale již nyní se na…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky