DISKUZE K ČLÁNKU

Poslední minuty našeho života? Lidé, kteří přežili vlastní smrt promluvili

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru. Jestli je to ale skutečně pravda se pokusili zjistit lékaři z izraelské nemocnice.

 zpět na článek přehled všech diskuzí

Diskuze: Poslední minuty našeho života? Lidé, kteří přežili vlastní smrt promluvili

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 20.07.2017 21:05 Vložte komentář

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Alena S.

  Alena S.

  176.102.144.XXX
  Nejen při prožití klinické smrti.
  Také při prožití velmi silného emocionálního zážitku se mi během jedné či několika vteřin promítl celý život. Od mládí, manželství, narození dětí, jejich dětský věk, dospívání dětí až po ten okamžik, kdy se mi ten silný emocionální zážitek stal. Bylo to v roce 2001 nebo 2002, bylo mi tehdy 43 nebo 44 let. Skutečně jsem viděla během jedné nebo několika málo vteřin celý svůj dosavadní život, do těch cca 43 nebo 44 let. Kdyby se mi to osobně nestalo, nikdy bych nevěřila, že je něco takového možné. Teď mi je - bude mi v srpnu, pokud se dožiji, 59 let. Od těch 43 nebo 44 let se mi nic takového už nikdy nestalo - také jsem, podle svého názoru, od té doby neprožila tak silný emocionální zážitek.
  Zajímal by mě názor a sdělení i někoho jiného, kdo také zažil během několika vteřin promítnutí celého svého života. Kdy a při jaké příležitosti se to stalo někomu jinému.
  Takže jsem přesvědčena, že se to nestává jen v klinické smrti nebo před smrtí, při umírání.
  V roce 1998 až 1999, během půl roku umírala moje máma. Ta měla krátce před skutečnou smrtí ten děsu plný zážitek, nebo dokonce ty děsu plné zážitky. Viděla hrůzy, ošklivé skály, něco jako očistec, jak si ho představovala nebo jak byl představován třeba za dětství třeba v náboženství mě.
  Zažil jste někdo také něco takového, u sebe nebo u svých blízkých?
  Prosím zveřejněte.

  + 0 / − 0

  ohodnotit kladně záporně

  Reagovat Nahlásit
reklama

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky