Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Třetina britských zaměstnavatelů plánuje propouštění

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zhruba třetina britských zaměstnavatelů plánuje ve třetím čtvrtletí snižování počtu pracovníků. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z průzkumu organizace Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) a společnosti Adecco Group. Výsledky průzkumu podtrhují nebezpečí krize na britském trhu práce, která by mohla narušit oživování ekonomiky z koronavirové krize.

Trh práce v době koronavirové krize podpořil program pro zachování pracovních míst, v jehož rámci vláda přispívá na mzdy zaměstnanců. Vláda již ale tento program začala omezovat, ačkoli řada podniků se stále potýká s problémy, píše Bloomberg.

Britská centrální banka minulý týden varovala, že míra nezaměstnanosti do konce roku stoupne na zhruba 7,5 procenta, což by byl skoro dvojnásobek nejnověji zveřejněného údaje.

"Dosud bylo propouštění zaměstnanců na nízké úrovni, nepochybně díky programu pro zachování pracovních míst. Očekáváme však, že na podzim přijde větší propouštění, zejména v soukromém sektoru, jakmile tento program skončí," uvedl Gerwyn Davies z CIPD.

Témata:  Velká Británie propouštění

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 17:55

Jak zvládnout nízký odhad nemovitosti při žádosti o hypotéku

Zájemcům o hypotéku se může stát, že odhad ceny nemovitosti nevyjde na požadovanou částku. Poradíme, jak takovou situaci řešit.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.