Situace na trhu práce je extrémně napjatá. Rvačka o lidi bude pokračovat

Přestože v únoru ještě na trhu práce působí nepříznivá sezónnost, podíl nezaměstnaných se po dvou měsících, kdy si dal krátkou pauzu, znovu snížil. Přepsal tak další rekord, když se dostal na 3,7 % a překonal tak i tržní očekávání. Počet volných pracovních míst i nadále roste, když také vytvořil nový rekord, informuje Viktor Zeisel z Komerční banky.

Diskuse: 7

Ilustrační fotografie
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

Volných pracovních pozic bylo necelých 240 tis. Tento počet se velmi blíží počtu dosažitelných nezaměstnaných. Těch v únoru bylo necelých 258 tis. To jen potvrzuje, že situace na trhu práce je extrémně napjatá. To se ukáže i zítra na statistice průměrné mzdy za závěrečné čtvrtletí loňského roku, kde očekáváme výrazný nárůst i díky proběhlému zvýšení platů ve státní sféře. Dnešní čísla navíc ukazují, že i na začátku roku ekonomika roste a potřebuje zaměstnávat stále více lidí.

Od března začnou podíl nezaměstnaných tlačit dolů i sezónní faktory. Na své minimum by se měl dostat v podzimních měsících, kdy očekáváme, že se přiblíží k 3% hladině. Jeho průměr by letos měl činit 3,3 % po loňských 4,1 %.

Diskuze: Situace na trhu práce je extrémně napjatá. Rvačka o lidi bude pokračovat

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 7, poslední 16.03.2018 17:29 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 7 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

18.03.2018 11:52 Aktualizováno Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky