Vyjmout z EET podnikatele s ročním obratem do milionu korun? Proč nebudou mít stejné podmínky?

Poslaneckou sněmovnou dnes prošel prvním čtením návrh skupiny opozičních poslanců na plošnou výjimku ze systému elektronické evidence tržeb. Tato výjimka by se měla týkat podnikatelů, kteří mají roční obrat menší než jeden milion korun. Tedy neplátců DPH. Společnost KASAmax, která je už 14 let dodavatelem pokladních systémů, dlouhodobě varuje před plošnými výjimkami z EET. Nesouhlasí proto ani s tímto návrhem.

Diskuse: 1

Placení, tržby, ilustrační foto
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

„Elektronická evidence tržeb byla zavedena s jednoznačným cílem, kterým bylo narovnání trhu. Tedy aby měli všichni podnikatelé stejné podmínky. To se také dle našich zkušeností v pohostinství dařilo, navíc nedošlo k naplnění katastrofických scénářů o hromadném krachování restaurací. Už odložení 3. a 4. vlny EET narušilo tento proces narovnávání trhu, protože namísto toho, aby se podmínky všech podnikatelů srovnávaly, tak tu jsou nadále dvě skupiny, tedy ti, co musí se zákona elektronicky evidovat tržby, a ti, kteří nemusí,“ vysvětluje Martin Laštovica, provozní ředitel společnosti KASAmax.

Právě případné přijetí návrhu o vyjmutí neplátců DPH z elektronické evidence tržeb by podle Laštovici ještě více rozdělilo a pokřivilo trh. „Tady se nebavíme o pár desítkách nebo stovkách podnikatelů, ale minimálně o polovině těch, kteří jsou už v EET zapojeni nebo by se měli v budoucnu zapojit. To by nastolilo skutečně nerovné podmínky a EET by prakticky ztratila smysl. Navíc by se tím opět oživily možnosti, jak se placení daní vyhnout. Nikdo neříká, že se tak dělo všude, ale před zavedením EET objektivně fungovaly praktiky, kdy se placení daní v restauracích obcházelo například tím, že se zvlášť fakturovalo na baru, zvlášť v kuchyni, zvlášť na place a podobně. Elektronická evidence tržeb tyto věci odstranila, podobné výjimky je ale znovu vrátí do hry,“ uzavírá Martin Laštovica.

Diskuze: Vyjmout z EET podnikatele s ročním obratem do milionu korun? Proč nebudou mít stejné podmínky?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 07.03.2018 17:32 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

18.03.2018 11:52 Aktualizováno Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky