Nedostatek zaměstnanců je kritický. Co bude dál?

Český pracovní trh se v posledních měsících dostal do situace, kterou ekonomové označují za faktickou nulovou nezaměstnanost. Každý, kdo chce pracovat, pracuje.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Šokující: Rodičům první dámy plivali u dveří - anotační obrázek
Šokující: Rodičům první dámy plivali u dveří

Bez práce zůstávají pouze nezaměstnatelní lidé, kteří ani o legální práci nestojí. Počet volných míst výrazně přesahuje poptávku a vytváří tak tlak na personální oddělení firem. Naposledy se o tom přesvědčili všichni cestující v hlavním městě. Pražský dopravní podnik totiž na začátku roku trpí takovým nedostatkem řidičů, že vedení městem řízené firmy raději protáhlo prázdninový režim o nějaký ten týden. Výsledkem je méně spojů i v pracovní dny a přeplněné tramvaje i autobusy. Firma se tak musí potýkat nejen s nedostatkem zaměstnanců, ale také denně řešit desítky stížností nespokojených klientů.

Podobně jsou na tom nyní i předplatitelé některého z českých deníků či týdeníků. Kvůli nedostatku doručovatelů rozváží noviny do domácností mnohde sami novináři z lokálních redakcí.

To jsou jen dva nejviditelnější příklady z posledních dnů. Se stejnými problémy se však potýkají tisíce firem v Česku. Sehnat vhodného zaměstnance je velmi obtížné. Volní se na trhu prakticky nevyskytují a tak jediným způsobem je přetáhnout je od konkurence. Před firmami tak vyvstává nový úkol. Nejen získat nové zaměstnance, ale udržet ty stávající.

Mnoho firem na to jde starým způsobem – tedy zvýšením platu. Že je tato praxe nejrozšířenější, dokazují pravidelné statistiky dokládající růst průměrné mzdy. Ta na konci 3. čtvrtletí loňského roku přesáhla hranici 29 tisíc korun. To může motivovat nejméně ohodnocené zaměstnance, ale u specializovaných pozic s vyššími platy to k úspěchu příliš nevede.

„Špičkoví zaměstnanci nehledí jen na peníze, ale zajímají se o vlastní růst a smysl budoucí práce. Firma, která chce takové lidi získat, jim musí nabídnout vysokou možnost seberealizace a uplatnění jejich nápadů. Právě míra zapojení do rozhodovacích procesů firmy je tím, co může výrazně ovlivnit rozhodnutí kandidáta spojit svou profesní budoucnost s danou firmou,“ říká personální ředitel Ekospolu Jan Zipser a dodává, že důležité je i pracovní prostředí a vztahy mezi lidmi ve firmě.

Společnosti, které patří mezi zájemci o práci k nejžádanějším, si tohle velmi dobře uvědomují a při výběru zaměstnanců to akcentují. Díky tomu i v této složité době nemají o zájemce nouzi. „Díky našemu přístupu k zaměstnancům, kterým dáváme velký prostor pro uplatnění vlastních nápadů, se nám týdně hlásí průměrně 150 uchazečů. Výběr nejvhodnějšího zaměstnance proto máme výrazně ulehčen,“ podotýká Zipser z Ekospolu.

Diskuze: Nedostatek zaměstnanců je kritický. Co bude dál?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Spánek po obědě může uškodit zdraví? Není to dobrý nápad,…

19.01.2018 19:54 Každý si asi čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě, kde je v hlavní roli kachna a kupa knedlíků. Nejnovější vědecké poznatky ovšem ukazují, že šlofíky mohou i pořádně uškodit…

Osobní bankrot? Vláda chce zmírnit podmínky

19.01.2018 19:38 I přes některá pozitivní opatření minulé vlády je v České republice stále vedeno okolo 4, 5 milionu exekucí. Nelepší se ani situace tzv. vícečetných exekucí. Zhruba polovina lidí s exekucí jich má na…

Ceny za elektřinu od letošního roku podraží. Kolik si…

19.01.2018 11:47 Aktualizováno Málokterá domácnost by se v současnosti obešla bez elektřiny. Jsme na ni každodenně závislí a její spotřeba stále roste. Podle energetických expertů by se do roku 2050 v České republice měla dokonce…

Češi podepisují petici za korespondenční volby. Přidali se…

19.01.2018 11:09 Autoři petice za zavedení korespondenční volby vyzývají s probíhajícím prezidentským soubojem voliče, aby přidali svůj podpis. V aktuálních volbách už jim nepomůže, ale v budoucnu by tento způsob…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky