Na vrácení nevhodných dárků máte ještě týden

Prodejci se snaží zákazníkům vyjít vstříc a většina z nich nabízí prodloužený termín na možnost výměny nebo vrácení nevhodného dárku.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Krejčíř může být vydán do ČR. Uteče Čechům znovu? - anotační obrázek
Krejčíř může být vydán do ČR. Uteče Čechům znovu?

Zákazníci sítě Euronics mohou zboží zakoupené od 27. listopadu do 24. prosince vyměnit až do 10. ledna, zboží zakoupené u Kasa.cz jde vrátit až do 12. ledna. Možnost výměny u Euronics se týká jak zboží z kamenných prodejen, tak i z e-shopu.

„Zájem o výměnu zatím projevilo několik desítek zákazníků. Ve srovnání s loňským rokem, kdy zboží mohli vrátit jen zákazníci e-shopu v běžné dvoutýdenní lhůtě, jsme letos více vráceného zboží u objednávek přes internet zatím nezaznamenali,“ uvádí mluvčí Euronics Lenka Mastešová. E-shop Kasa.cz dokonce sleduje menší pokles výměny zboží. „V porovnání s předchozím rokem neevidujeme navýšení počtu vrácených dárků. Naopak se jejich počet s každým rokem snižuje,“ doplňuje ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová.

Nejčastějším důvodem požadavku na výměnu zboží je, že obdarovaný dostane např. dva totožné či podobné dárky, nelíbí se mu barva nebo nevyhovuje velikost. K nejčastěji vyměňovaným produktům po Vánocích patří malé kuchyňské spotřebiče, ale také IT produkty jako jsou tablety nebo telefony. „Často zákazníci žádají také výměnu produktů osobní péče nebo příslušenství, kdy uvádějí, že Ježíšek nakoupil příslušenství ke špatnému produktovému modelu,“ dodává Lenka Mastešová z Euronics.

Diskuze: Na vrácení nevhodných dárků máte ještě týden

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.03.2018 17:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky