Na vrácení nevhodných dárků máte ještě týden

Prodejci se snaží zákazníkům vyjít vstříc a většina z nich nabízí prodloužený termín na možnost výměny nebo vrácení nevhodného dárku.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata - anotační obrázek
Kurnikovová a Iglesias poprvé ukázali svá dvojčata

Zákazníci sítě Euronics mohou zboží zakoupené od 27. listopadu do 24. prosince vyměnit až do 10. ledna, zboží zakoupené u Kasa.cz jde vrátit až do 12. ledna. Možnost výměny u Euronics se týká jak zboží z kamenných prodejen, tak i z e-shopu.

„Zájem o výměnu zatím projevilo několik desítek zákazníků. Ve srovnání s loňským rokem, kdy zboží mohli vrátit jen zákazníci e-shopu v běžné dvoutýdenní lhůtě, jsme letos více vráceného zboží u objednávek přes internet zatím nezaznamenali,“ uvádí mluvčí Euronics Lenka Mastešová. E-shop Kasa.cz dokonce sleduje menší pokles výměny zboží. „V porovnání s předchozím rokem neevidujeme navýšení počtu vrácených dárků. Naopak se jejich počet s každým rokem snižuje,“ doplňuje ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová.

Nejčastějším důvodem požadavku na výměnu zboží je, že obdarovaný dostane např. dva totožné či podobné dárky, nelíbí se mu barva nebo nevyhovuje velikost. K nejčastěji vyměňovaným produktům po Vánocích patří malé kuchyňské spotřebiče, ale také IT produkty jako jsou tablety nebo telefony. „Často zákazníci žádají také výměnu produktů osobní péče nebo příslušenství, kdy uvádějí, že Ježíšek nakoupil příslušenství ke špatnému produktovému modelu,“ dodává Lenka Mastešová z Euronics.

Diskuze: Na vrácení nevhodných dárků máte ještě týden

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Přes 220 tisíc lidí si vloni zkontrolovalo své důchodové…

18.01.2018 13:54 Aktualizováno Možnost ověřit si údaje, které nejen pro budoucí starobní důchod eviduje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), má každý občan bez ohledu na věk. Jednou za kalendářní rok může požádat o zaslání…

Předpověď počasí na noc a pátek 19. ledna

18.01.2018 13:53 Tlaková níže postoupí z Polska nad Pobaltí. Na naše území bude od západu proudit chladný a vlhký vzduch, informuje ČHMÚ.

Končí poplatky za platbu kartou. Pravidla pro ověřování…

18.01.2018 10:46 Mnozí z vás mají v živé paměti texty cedulek umístěných u pokladen. Stálo na nich, že si prodejce účtuje za platbu kartou poplatek ve výši několika procent. Spotřebitel zaskočený nedostatkem…

Daňové odpočty na životní pojištění? Pomůžeme vám se v nich…

18.01.2018 10:26 Se začátkem roku se pro mnohé blíží uzávěrka účetnictví za rok 2017. Pokud splňujete níže uvedené podmínky a platíte si životní pojištění, nezapomeňte na jeho odpočet. Pojišťovna MetLife pro vás…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky