Rok 2017: Stále více firem šetřilo vodou a bylo zodpovědnějších

V roce 2017 se české firmy věnovaly koncepční péči o vodu nejen kvůli šetření nákladů, ale i proto, že chtěly být společensky odpovědnější. Pro 35 % společností, které vloni začaly řešit management vody, byl „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů. Vyplývá to ze zjištění společnosti Aquarex Waterprofit, která se specializuje právě na řešení v oblastech úpravy, filtrace, měření kvality vody a optimalizace celého vodního cyklu.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Krejčíř může být vydán do ČR. Uteče Čechům znovu? - anotační obrázek
Krejčíř může být vydán do ČR. Uteče Čechům znovu?

„Hlavním důvodem, proč se věnovat ´vodnímu koloběhu´ ve výrobě, je logicky stále ekonomika – náklady investované do systémových řešení se rychle vrátí, následně mohou firmy šetřit až miliony ročně,“ uvádí Miroslav Maňásek ze společnosti Aquarex Waterprofit. „Nicméně vloni se oproti roku 2016 přibližně zdvojnásobil počet firem, pro které je důležitý i enviromentální pohled. Uvědomují si, jak cenný zdroj voda je, chtějí s ním nakládat efektivně a nepoškozovat přírodu vypouštěním znečištěné vody.“

Na využívání vody jsou extrémně náročné energetický, chemický, papírenský či potravinářský průmysl. Na samotné šetření s čirou tekutinou většina firem myslela už v uplynulých letech. Mnohem větším problémem bylo, že často nekladly důraz na její dostatečnou kvalitu. „I tady byl v roce 2017 znát posun. Více společností než v minulosti si uvědomuje, že dílčí kroky v managementu vody jsou sice dobré, ale že je nutná komplexní péče,“ říká Miroslav Maňásek.

Ta prokazatelně vede nejen k finančním úsporám, ale i k efektivnímu využití zdroje a minimalizaci znečištění životního prostředí při vypouštění vody. Právě image společensky zodpovědné je pro české firmy čím dál důležitější.

Témata: firmy | energetika | voda | MoneyMAG.cz

Diskuze: Rok 2017: Stále více firem šetřilo vodou a bylo zodpovědnějších

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 03.01.2018 17:25 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Doporučujeme

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.03.2018 17:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky