HDP potvrzuje chuť firem investovat, roste poptávka po penězích

Výsledky HDP za třetí kvartál potvrzují současnou dynamiku české ekonomiky - za poslední dva roky česká ekonomika vždy ve třetím čtvrtletí zvolnila, nyní je tomu naopak. Naše hospodářství tak stále ještě nevyčerpalo potenciál svého růstu a podobnou situaci lze očekávat i do konce roku, informuje Jiří Mesároš, finanční specialista serveru Dluhopisy.cz.

Diskuse: 0

Ekonomika, ilustrační fotografie
reklama
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma - anotační obrázek
Krampol se raduje! Jeho žena už nebude ležet doma

Jedním z klíčových faktorů jsou podle mne firemní investice. Zde můžeme i v dalším období očekávat silný apetit firem s vysokým tlakem na potřebu finančních zdrojů. Jen objem emisí na největším českém dluhopisovém portále Dluhopisy.cz vzrostl během roku 2017 pětinásobně a celková částka dosáhla již téměř jedné miliardy korun. Tolik chtějí malé a střední podniky po svých investorech, aby mohly dále růst.

Vzhledem k tomu, že řada těchto investic směřuje následně do nových technologií a modernizace provozu, lze výhledově očekávat v tomto segmentu i růst tolik poptávané produktivity práce. Samozřejmě tyto firmy patří i k největším zaměstnavatelům na českém trhu práce, jen živnostníci zaměstnávají třetinu všech pracujících, proto i zde bude pokračovat velká poptávka po kvalifikované pracovní síle.

Témata: hdp | ekonomika | MoneyMAG.cz

Diskuze: HDP potvrzuje chuť firem investovat, roste poptávka po penězích

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Nedostatek kvalitních zubařů, protézy za 90 tisíc! U…

17.03.2018 17:52 Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil problém nedostatku zubních lékařů. Ačkoliv jich máme podle statistických údajů více, než je potřeba, tak v některých regionech buď chybí,…

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.03.2018 17:17 Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. března

17.03.2018 17:03 Mezi tlakovou níží nad Itálií a Balkánským poloostrovem a tlakovou výší nad jižní Skandinávií k nám bude proudit velmi studený vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Bojíte se vysokého účtu za teplo? Zvýšení záloh není…

17.03.2018 10:41 Zima se stále nevzdává a nutí české domácnosti více topit. O přeplatcích nebo nedoplatcích za vytápění rozhoduje především spotřeba energií, počasí a také výše zálohových plateb. Jak teplem šetřit a…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky