Ministerstvo navrhuje dočasné vyjmutí zrakově postižených podnikatelů z EET

Ministerstvo financí poslalo do vnějšího připomínkového řízení návrh nařízení vlády týkající se dočasného vyjmutí nevidomých a hluchoslepých podnikatelů ze systému evidence tržeb.

Diskuse: 0

Ministerstvo financí
reklama
Důchodci se pobili kvůli slevám? Češi se opět porvali v obchodě! - anotační obrázek
Důchodci se pobili kvůli slevám? Češi se opět porvali v…

Hlavními důvody jsou především nedostatečná nabídka na trhu pokladních zařízení uzpůsobených pro tuto skupinu podnikatelů a také technické bariéry na Daňovém portálu Finanční správy a v aplikaci Elektronické evidence tržeb, které tak komplikují získávání autentizačních údajů i obsluhu evidence. Výjimka není podmíněna žádnou lhůtou. Bude platit do doby, než budou vyřešeny technické problémy jak na straně státní správy, tak dodavatelů.

„Toto rozhodnutí považuji za naprosto rozumné, jedním dechem ale dodávám, že jde o zcela výjimečný případ a žádné další výjimky následovat nebudou. Rozhodně ne za mého působení,“ uvádí ministr financí Ivan Pilný.

Ministerstvo financí a Finanční správa dlouhodobě spolupracují se zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) na zpřístupnění elektronické evidence tržeb pro zrakově postižené podnikatele.

„Cílem SONS je, aby elektronická evidence tržeb nezhoršovala možnosti pracovního uplatnění osob se zrakovým postižením. Proto vítáme předložený návrh, který řeší problémy s nepřístupností EET pro velké profesní skupiny těžce zrakově postižených živnostníků, jako jsou například maséři, ladiči pian a mnozí další,“ doplňuje Jan Šnyrych předseda Pracovní skupiny pro přístupnost webu a aplikací pro nevidomé SONS.

„Národní rada osob se zdravotním postižením vítá aktivní přístup Ministerstva financí při řešení problémů se zavedením EET u podnikatelů s těžkým zrakovým postižením. Jsme rádi, že nebude díky tomu v řadě případů docházet k avizovanému ukončení podnikání,“ dodává Jiří Vencl místopředseda NRZP.

Podle informací SONS se evidence tržeb bude týkat přibližně 1000 až 2000 podnikatelů. Převážné většiny z nich se EET dotkne až ve třetí a čtvrté vlně evidence, tedy od 1. března 2018 nebo 1. června 2018.

Diskuze: Ministerstvo navrhuje dočasné vyjmutí zrakově postižených podnikatelů z EET

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Jak se vyhnout chřipce a nachlazení?

19.02.2018 17:58 I letos zima nakonec přece přišla. Ochladilo se, je sychravo, fouká studený vítr a spousta lidí má chřipku či je nachlazených. V České republice řádí chřipková epidemie. Co můžeme dělat pro to,…

Jak je to s důchodem? I když máte už nárok, penzi nemusíte…

19.02.2018 15:23 Aktualizováno V roce 2018 vznikne nárok na starobní důchod lidem, kteří dosáhnou důchodového věku a získají potřebnou dobu pojištění alespoň 34 let. Potřebná doba pojištění pro vznik nároku na starobní důchod se…

Lidé nejvíce umírají v únoru. Svobodní pánové nemají dobré…

19.02.2018 13:53 Aktualizováno Úmrtnostní poměry v Česku se zlepšují. I když počty zemřelých v jednotlivých letech kolísají, intenzita úmrtnosti klesá. Nejvíce lidí umírá v zimních měsících, zejména v souvislosti s nemocemi…

Novinky v dani z příjmů se dotknou všech. Kdo si polepší a…

19.02.2018 12:59 V letošním roce opět dochází ke změnám v daních z příjmů fyzických osob. Zvyšují se minimální i průměrné mzdy, které mají vliv na zvýšení odvodů pojistného na sociální zabezpečení a vyměřovací základ…

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky